Silnice

Bárta třetí na etapovém závodě v Německu, zářil i Král

Bárta třetí na etapovém závodě v Německu, zářil i Král

Český juniorský reprezentant Martin Bárta byl hodně vidět na tradičním etapovém závodě v německém Cottbusu. V nabité konkurenci obsadil celkové třetí místo.

Sedmnáctiletý jezdec německého týmu Auto Eder, jednoho z nejlepších pro juniory na světě, se blýskl ve druhé etapě, kterou vyhrál a posunul se na třetí místo průběžného pořadí. V závěrečném dějství už své postavení na pódiu udržel a připsal si nejlepší výsledek sezony.

Velmi dobře si vedl i jeho týmový kolega Kryštof Král, který do Auto Eder přestoupil před touto sezonou z Dukly Praha. V juniorské kategorii je teprve prvním rokem, přesto dokázal dvakrát vystoupit na pódium. V úvodní etapě skončil ve spurtu druhý, v té závěrečné třetí. V konečném pořadí mu patřila 12. pozice.

Tým Auto Eder, v němž oba Češi působí, závod zcela ovládl. Jeho závodníci vyhráli všechny etapy a brali i porvní tři místa konečného pořadí: zvítězil Němec Fietzke, druhý byl Dán Clemmensen a třetí Bárta.

V Německu startovali i junioři z českých týmů Roman Kreuziger Cycling Academy a Kovo Praha. Nejlepší výsledky zaznamenal Ondřej Šafránek z RK Cycling Academy, který byl osmý v úvodní etapě a v té poslední uzavíral první desítku.

Foto: Team Auto Eder

Autor článku: Jan Krůta