Dráha

Babor vyhrál na MČR bodovací závod

Po prvenství v úvodní den domácího dráhového šampionátu Škoda Cupu v omniu, vybojoval dnes další dvě medaile Daniel Babor z TUFO Pardus Prostějov. Nejprve získal bronz ve stíhacím závodu a pak zcela jasně vévodil bodovacímu závodu. Dvě nejcennější medaile získala dnes v hale v Praze Motole Petra Ševčíková z Dukly Praha, která byla nejlepší ve vylučovacím závodu a poté i s Kateřinou Kohoutkovou v madisonu.

Poslední dnešní zlato vybojoval při obhajobě titulu v stíhacím závodu na 4 km Nicolas Pietrula (Dukla Praha), když časem 4:36,73 porazil ve finále svého oddílového kolegu Jana Krause o šest vteřin. Velmi dobře si vedl v pondělním omniu i dnes v bodovacím závodu junior Milan Kadlec. Syn reprezentačního kouče startoval, stejně jako další junioři, mimo soutěž. V obou disciplínách byl třetí nejlepší.

Po pondělním zlatu v omniu dnes 49 titul do své sbírky nepřidala Jarmila Machačová, ve vylučovacím závodu i v madisonu spolu s Dagmar Hejhalovou byla druhá.

„Minulá sezona nebyla z mého pohledu nejlepší. Nechci říkat, že jsem měl smůlu, ale spíše neměl štěstí. Proto jsem letošní rok chtěl zahájit zlatými medailemi a to se mi zatím daří. Cennější je prvenství z omnia, trak jsem si to musel vyjet sám, dnes v bodovačce mi dost pomohli kolegové z týmu,“ řekl Daniel Babor.

Stíhací závod na 4 km:

Finále: Pietrula 4:36,73 – Kraus (oba Dukla Praha) 4:42,66, o 3. místo Babor (TUFO Pardus Prostějov) 2:15,48 – Voneš dojet, 5. Pavel Kelemen (Dukla Praha) 4:45,45, 6. Řeha (TUFO Pardus Prostějov) 4:47,86.