MTB

Akademickými mistry ČR v cross country jsou Sásková a Průdek

Akademickými mistry ČR v cross country jsou Sásková a Průdek

Akademickými mistry České republiky v olympijském cross country se pro rok 2020 stali Tereza Sásková z VŠ finanční a správní/Rouvy Specialized a Matěj Průdek (Masarykova univerzita/Multicraft MTB team). Šampionát se uskutečnil v rámci finálového závodu ŠKODA TOMKET Pražského MTB poháru v Praze Libuši.

Na přírodní hravé a fyzicky náročné trati se nejvíce dařilo úspěšným reprezentantům. Sásková vybojovala mistrovský trikot díky bezchybné jízdě a konstantnímu, velmi vysokému tempu, které se jí dařilo udržet po celý závod. Na stupně vítězů ji doprovodily Veronika Kubínová (Západočeská univerzita v Plzni/MS Bike Academy) a Denisa Knapková (Univerzita Palackého Olomouc/OPLT Cycling). 

Souboj mužů o akademický titul nabídnul opravdovou bitvu. Až do poloviny závodu se na čele pohybovala velmi rychle jedoucí skupina šesti jezdců se všemi favority. Matěj Průdek rozhodl závod výborně načasovaným nástupem v náročném výjezdu, kde se mu podařilo získat náskok na své hlavní soupeře z Vysoké školy ekonomické v Praze Samuela Jirouše a Jaromíra Skálu (oba ROUVY Specialized), který poté udržel až do cíle. 

Výsledky:

Muži:

1. Průdek (Masarykova univerzita/Multicraft MTB team), 2. Jirouš, 3. Skála (oba VŠ ekononická Praha/Rouvy Specialized).

Ženy:

1. Sásková (VŠ finanční a správní/Rouvy Specialized), 2. Kubínová (Západočeská univerzita v Plzni/MS Bike Academy Racing), 3. Knapková (Univerzita Palackého v Olomouc/Oplt Cycling).

FOTO Barbora Klap

Autor článku: Jaroslav Cícha