Silnice

Adam Ťoupalík vyhrál v Mladé Boleslavi i celkově ŠKODA CUP 2022

Adam Ťoupalík vyhrál v Mladé Boleslavi i celkově ŠKODA CUP 2022

V závěrečném závodu seriálu ŠKODA Cup, kterým bylo kritérium v Mladé Boleslavi, vyhrál Adam Ťoupalík z celku Elkov Kasper a zisk šedesáti bodů mu zajistil i celkové prvenství v prestižním seriálu. O to přišel dosud vedoucí Jan Kašpar z ATT Investment, který dnes skončil až patnáctý. Triumf stáje Elkov Kasper zvýraznil Michael Boroš, jež dnes byl třetí a celkově obsadil druhou příčku. Kašpar alespoň uhájil vítězství mezi jezdci kategorie U23.

V úvodu se nejvíce prosazoval v bodovaných spurtech Boroš, ale poté odjela trojice Adam Ťoupalík, Jan Otruba (Elkov Kasper) a Daniel Turek (Team Felbermayr Simplon Wels). Uprchlíci udrželi náskok až do cíle a v závěrečném spurtu potvrdil své vítězství A. Ťoupalík, kterého na stupně vítězů doprovodili Turek a Boroš.

„Před závodem jsme moc nevěděli, na koho přesně pojedeme, ve hře jsem byl já a Michael Boroš, před koncem se nám ale podařil únik ve třech, a nakonec to dopadlo na mě, takže super,“ uvedl vítěz poháru i závodu Adam Ťoupalík. „Beru to ale jako vítězství celého týmu, že se nám to podařilo takto obrátit a znovu jsme vyhráli celý pohár,“ doplnil ještě Ťoupalík.

„Jeli jsme do Boleslavi s cílem pokusit se tímto závodem zvrátit celkové pořadí na naší stranu, a nakonec to dopadlo lépe než jsme čekali. Byl to náš poslední závod a končíme sezonu s dobrou náladou. Ale již ve středu na Holých Vrších nastoupí trio Boroš, A. Ťoupalík a Dominik Neuman do té cyklokrosové,“ řekl šéf hradecké stáje Vladimír Vávra.

Výsledky (108 km):

1. A. Ťoupalík (Elkov Kasper) 46, 2. Turek (Team Felbermayr Simplon Wels) 23, 3. Boroš (Elkov Kasper) 21, 3. T. Bárta (ATT Investments) 14, 5. Babor (Elkov Kasper) 12, 6. Heming (Něm./ATT Investments) 11.

Konečné pořadí ŠKODA Cupu:

1. A. Toupalík 120, 2. Boroš 116, 3. Kašpar (ATT Investments) 109, 4. M. Vacek (CK Příbram – Fany GASTRO) 81, 5. T. Bárta 56, 6. Vaníček (ČEZ Cyklo Team Tábor) 55.

Kategorie U23:

1. Kašpar 109, 2. M. Vacek 81, 3. K. Vacek (Tirol Ktm Cycling Team) 48.

Nováček soutěže:

1.Daniel Sporysch

FOTO Jan Brychta

Autor článku: Jaroslav Cícha