Silnice

Adam Ťoupalík druhý v etapě na Alpes Isére Tour

Adam Ťoupalík druhý v etapě na Alpes Isére Tour

Třetí etapa francouzského etapového závodu Alpes Isére Tour přinesla náročnější profil s šesti vrchařskými prémiemi a nakonec úspěch českým barvám. Domácí šampion Adam Ťoupalík si ve spurtu dojel pro skvělé druhé místo a v průběžné klasifikaci se posunul na pátou pozici.

Hodně vidět byl v etapě Jakub Otruba, který v individuálním úniku jel přes 60 kilometrů a peloton jej dojel 20 km před cílem. „Já jsem do toho úniku popravdě sám nechtěl, věděl jsem, že bude foukat boční vítr, tak jsem si odjel dopředu a najednou jsem tam zůstal sám, balík za mnou skoro zůstal stát. Vydal jsem se na výlet krajinou a získal jsem během toho také tři body z vrchařské prémie. Jsem rád, že jsem se mohl ukázat vepředu,“ řekl Otruba.

V posledním okruhu bylo rozhodující technické stoupání, do kterého se na předních pozicích dostala trojice Elkov Kasper A. Ťoupalík, Michal Schlegel a Michael Kukrle. „Tři cílové okruhy byly hodně technické. V posledním kole se to dost natáhlo a ve vedoucí skupině jsme zůstali my tři. Dostal nás Holanďan Sjoerd Bax, technická sekce mu nahrávala do karet. Snažil jsem se dosprintovat do cíle a nakonec se mi z toho povedlo utrhnout to druhé místo,“ hodnotil s úsměvem Adam Ťoupalík.
Výsledky:

1.etapa:

Bax (Niz.) 3:39:26, 2. A. Ťoupalík (Elkov Kasper), 3. van den Berg (Niz.), …8. Turek (Felbermayr Simplon Wels), 12. Kukrle, 22. Schlegel, 38. Otruba, 51. Neuman, 55. Bárta (všichni Elkov Kasper) všich ni stejný čas.

Pořadí po třech etapách:

van den Berg 10:31:44, 2. Jolibert (Fr.), 3. Bax oba +9, 4. Jarnet (Fr.), 5. A. Ťoupalík oba +13, 6. Balmer (Švýc.) +14, …7. Otruba +16, 16. Kukrle, 18. Schlegel, 19. Turek všichni +19, 64. Neuman, 65. Bárta oba +6:53.

FOTO Elkov Kasper

Autor článku: Jaroslav Cícha