SP Leogang: Zatloukal desátý v Short Tracku, Cink čtrnáctý

Tradičním Short Trackem odstartoval třetí díl Světového poháru bikerů v rakouském Leogangu.

Ve čtvrtečním závodě se nejlépe dařilo třiadvacítkáři Janu Zatloukalovi, který obsadil desáté místo. Nadějný český jezdec se tímto umístěním dostal i na celkové 10. místo v průběžném pořadí Světového poháru. Kolega Jan Sáska skončil na 39. místě. Mezi ženami U23 finišovala jako 28. Zuzana Šafářová a 34. Aneta Novotná.

V pátek byl na programu Short Track pro elitní kategorie. Vítězkou ženského Short Tracku v Leogangu se stala úřadující mistryně světa, Pauline Ferrand-Prévot. Z českých reprezentantek 36. příčku obsadila Jitka Čábelická. V celkovém pořadí Světové série náleží Jitce Čábelické po dnešním závodě průběžné 30. místo. Mezi elitními muži obsadil 14. místo Ondřej Cink, který se opět dostává do výborné formy. Český šampion tak odstartuje do nedělního závodu z druhé řady. Vítězem závodu se stal Francouz Jordan Sarrou.

Výsledky SP XCC Leogang:

Ženy U23

1. Ronja Blöchlinger (Švýc., Liv Factory) 18:30, 2. Heby Sofie Pedersen (Dán., Wilier Pirelli) +0:03, 3. Noëlle Buri (Švýc., BIXS) +0:10, … 28. Zuzana Šafářová (Rouvy Specialized) +1:58 34. Aneta Novotná (Aspire Opportunity) +2:07.

Muži U23

1. Adrien Boichis (Fr., Trinity Racing) 19:04, 2. Riley Amos (USA, Trek Factory) +0:02 3. Luke Wiedman (Švýc., Thoemus Maxon +0:05, … 10. Jan Zatloukal (Nutrend Specialized) +0:21 39. Jan Sáska (Massi) +1:50.

Ženy Elite:

1. Pauline Férrand Prévot (Fr., Ineos Grenadiers) 20:37, 2. Puck Pieterse (Dán., Alpecin Deceuninck) +0:05, 3. Evie Richards (Brit., Trek Factory) +0:07, … 36. Jitka Čábelická (GAPP System Kolofix) +2:26.

Muži Elite:

1. Jordan Sarrou (Fr., BMC) 21:08, 2. Luca Schwarzbauer (Něm. Canyon CLLCTV) +0:02, 3. Martins Blums (Lat, KMC BMC) + 0:03, … 14. Ondřej Cink (Primaflor Mondraker Genuins Racing) + 0:27.

Autor článku: Filip Švestka