Cyklokros

Změny v seriálu Toi Toi Cupu

Změny v seriálu Toi Toi Cupu

Vyhlášení nouzového stavu vládou ČR přineslo změny v cyklokrosovém seriálu Toi Toi Cupu. V dotčeném časovém období přesunuli organizátoři některé závody na jiné termíny.

„Cílem je udržet cyklokrosové závody i za drastických opatření, kdy se závody budou konat bez diváků, postupně po jednotlivých kategoriích v maximálním počtu 130 účastníků na závodišti atd,“ řekl předseda cyklokrosové komice ČSC Petr Balogh.

„Vzhledem k tomu, že došlo k nahuštění programu jsme si vědomi, že můžeme tímto rozhodnutím znevýhodnit některé závodníky. Proto jsme se rozhodli změnit počet započítávaných závodů do celkového hodnocení podle počtu uspořádaných závodů,“ pokračoval Balogh. Celkové hodnocení soutěže jednotlivců má nyní následující podobu:

Kategorie muži a ženy se hodnotí součtem získaných bodů za umístění závodníka ve všech uspořádaných mezinárodních závodech seriálu TOI TOI CUP.

Kategorie mladší žáci, starší žáci, mladší žákyně, starší žákyně, kadeti, kadetky, junioři a juniorky se hodnotí podle počtu uspořádaných závodů seriálu TOI TOI CUP následovně:

9 závodů (kromě M-ČR) součtem získaných bodů za 6 nejlepších umístění závodníka v prvních 9. závodech seriálu Toi Toi Cupu a bodů získaných v závodě M-ČR.

8 závodů (kromě M-ČR) součtem získaných bodů za 5 nejlepších umístění závodníka v prvních 8 závodech seriálu Toi Toi Cupu a bodů získaných v závodě M-ČR.

7 závodů (kromě M-ČR) součtem získaných bodů za 4 nejlepší umístění závodníka v prvních 7 závodech seriálu Toi Toi Cupu a bodů získaných v závodě M-ČR

6 závodů (kromě M-ČR) součtem získaných bodů za 3 nejlepší umístění závodníka v prvních 6 závodech seriálu Toi Toi Cupu a bodů získaných v závodě M-ČR

5 a méně závodů (kromě M-ČR) součtem získaných bodů ve všech uspořádaných závodech snížený o 2 nejhorší umístění závodníka v těchto uspořádaných závodech seriálu Toi Toi Cupu a bodů získaných v závodě M-ČR.

Bodování závodu M-ČR je stejné jako bodování jednotlivých závodů TOI TOI CUP 2020.

Pozor! Dochází také ke změně startu závodu v žákovských kategoriích v Jičíně 22. listopadu 2020 z důvodu startu mužů, který byl upraven dle požadavků České televize.

„Pevně věřím, že tyto změny nám umožní uspořádat celý Toi Toi Cup tak, aby byl i nadále plnohodnotnou soutěží. Přeji vám všem hodně zdraví v této nelehké době a doufám, že se nám všem covid vyhne,“ dodal Balogh.

Autor článku: Jaroslav Cícha