MTB

Změna termínů ŠKODA TOMKET Pražského MTB poháru v září

Změna termínů ŠKODA TOMKET Pražského MTB poháru v září

S ohledem na termínové kolize s ostatními závody kalendáře ČSC a termínové přesuny závodů UCI dochází ke změně termínů finálových závodů ŠKODA TOMKET Pražského MTB poháru. Finálové závody se uskuteční v sobotu 12. září a v neděli 13. září v Praze Libuši. Původně plánované termíny i pořadatelská místa 26. a 27. září se ruší. Oba finálové závody budou hodnocené dvojnásobným počtem bodů do celkového pořadí.

V reakci na zvýšený zájem studentů vysokých škol o start na Akademickém MČR XCO, s ohledem k různorodosti startovního pole a nutnosti dodržet všechna pravidla ČP XCO kategorie C1 UCI dochází ke změně termínu Akademického MČR XCO (AMČR). Nově se závod AMČR uskuteční v rámci ŠKODA TOMKET Pražského MTB poháru dne 12. září v Praze-Libuši v rámci kategorií MUŽI/ŽENY, tak aby byl umožněn start všem zájemcům.

Původně plánované začlenění závodu AMČR do startovního pole kategorií Elite muži/ženy v rámci Strabag Cupu na Zadově 8. srpna se ruší.

Podmínky pro přihlášení do závodu AMČR XCO 2020: 

– platná licence ČSC libovolné kategorie (Junior, U23, Elite, Masters, Cyklistika pro všechny) https://www.czechcyclingfederation.com/procleny/licence-csc/

– potvrzení o studiu na VŠ platné v termínu závodu

Více informací o ŠKODA TOMKET Pražském MTB poháru, http://prahamtb.cz/.

Začlenění závodu Akademického MČR včetně propozic a všech podrobností zveřejníme počátkem srpna 2020.

Autor článku: Jaroslav Cícha