MTB

Závod ŠKODA Pražský MTB pohár v Beckově se pojede

Závod ŠKODA Pražský MTB pohár v Beckově se pojede

Úvodní závod volnočasového seriálu horských kol ŠKODA Pražský MTB pohár v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní skupiny cyklistů se uskuteční včetně závodu dětských kategorií. Závod v Beckově je plánován na neděli 6. června 2021 a pořadatelé tímto prohlášením reagují na četné dotazy z řad závodníků, týmových manažerů i rodičů dětí.

„Jsme připraveni závod uskutečnit v souladu se všemi mimořádnými opatřeními Ministerstva zdravotnictví. Ideálně v klasické podobě s hromadným startem, pokud by to nebylo možné vzhledem k opatřením MZDR, pojedeme závod formou časovky,“ říká šéf seriálu Viktor Zapletal.

„Velmi nás mrzí, že tak důležitá součást života mnoha lidí, jakou sport představuje, je v očích politických představitelů odsunuta na tu úplně poslední kolej. Je škoda, že se v českém politickém spektru nenajde nikdo, kdo by se pokusil nastavit srozumitelné a racionální podmínky pro závody dětí a široké veřejnosti,“ dodal Zapletal.

Manažerka závodu Jarka Krakovičová dále informuje: „Informace k blížícím se závodům budeme aktualizovat postupně na stránkách seriálu www.prahamtb.cz, sociálních sítích a formou tiskových zpráv. Registrace na první závod v Beckově bude spuštěna v týdnu od 24. do 30. května, o jejím otevření budeme informovat nejméně dva dny předem v samostatné zprávě. Nejpozději v úterý 1. června uvedeme, v jaké podobě a za jakých podmínek se závod v Beckově uskuteční. Velmi děkujeme za veliký zájem a těšíme se v Beckově na setkání.“

Termíny závodů ŠKODA Pražský MTB pohár 2021:

6. června: Beckov

19. června: Zličín – Přebor Prahy

20. června: Zličín – zároveň MČR neslyšících cyklistů

17. července: Motol

18. července: Motol – zároveň Akademické Mistrovství České republiky 2021

25. září: Kbely

26. září: Libuš.

FOTO Babora Klap

Autor článku: Jaroslav Cícha