Sálovka

Žáci – krasojezdci si rozdělili mistrovské medaile

Žáci – krasojezdci si rozdělili mistrovské medaile

V hale v Praze na Pankráci si ti nejmladší krasojezdci rozdělili medaile na finále mistrovství České republiky v kategorii žáků. Tento netradiční termín byl vyvolán jarním uzavřením sportovišť. To také trochu poznamenalo změny ve startovní listině a menší účast v kategorii dvojic.

Mezi chlapci zvítězil Kryštof Nečas z Favoritu Brno. Ve své sestavě měl drobné zaváhání na začátku jízdy, když nezvládl stoj na sedle. Výsledek 60,34 mu však stačil na to, aby porazil Vojtěcha Blažka z SKP Kometa Brno, který dosáhl výsledku o 1,57 bodu nižší.

V kategorii žákyň vybojovala titul mistryně České republiky Julie Tůmová z TJ Pankrác. I přes drobnou chybičku zajela 69,72. Její oddílová kolegyně Vanessa Mbaye skončila druhá s výsledkem 60,51 a třetí Tereza Buršíková z TJ Sokol Zlín Prštné za ní zaostala o necelý bod.

Mezi dvojicemi žaček zvítězila pankrácká sestava Julie Tůmová a Hana Cikánková. V kategorii dvojic open pak první místo obsadila dvojice Pavel Šín a Vojtěch Blažek z brněnské Komety.

Finále mistrovství České republiky bylo pro žáky velkou satisfakcí za nepovedenou jarní sezónu, která musela být zrušena. Nezbývá než doufat, že příští rok přinese návrat do normálu bez omezujících nařízení.

FOTO Jan Řasa

Autor článku: Jaroslav Cícha