Vítězství Kukrleho Dookola Mazowsza, Turek druhý

Triumfem českých cyklistů skončil 63. ročník etapového závodu Dookola Mazowsza, kterým prakticky začala po koronavirové přestávce letošní cyklistické silniční sezony na evropských silnicích. Z vítězství se radoval Michael Kukrle ze stáje Elkov Kasper, druhý skončil v celkové klasifikaci se sedmivteřinovým odstupen Turek Daniel (Israel Cycling Academy) a do elitní desítky se ještě dostal osmý Petr Kelemen (CCC Development Team)

První etapu organizátoři po kolizi motorkáře anulovali, ve druhé krátké časovce na 2,4 km vystoupil na stupně vítězů třetí Kelemen, čtyři vteřiny za vítězným Felixem Grossem z Německa byl osmý Kukrle. O osudu závodu se rozhodlo ve třetí rovinaté etapě nedaleko Varšavy na 21 km dlouhém okruhu, který peloton musel absolvovat celkem osmkrát. Závod se hned od startu jel ve velmi vysokém tempu, kdy průměrná rychlost v první hodině neklesla pod 55 km/h. Poté se podařilo odjet sedmnáctičlenné skupině, kde byl i Michal Schlegel, která držela čelo závodu až do 35 km před cílem. Následně, kdy se startovní pole opět spojilo, začaly jednotlivé nástupy a ten, který zachytili pouze Turek, Pawel Bernas z Mazowsze Serce Polski, měl na svědomí Michael Kukrle.

Trojice na čele poměrně rychle získala minutu na peloton. „Závěr etapy byl proti větru, a tak jsme nechali Bernase rozjet spurt z první pozice. On si na to zřejmě věřil. Já jsem šel z třetího místa, ze kterého jsem se vyvezl a dostal se přes Dana s Pawlem,“ popsal závěr etapy její vítěz Kukrle. Zbytek startovního pole dorazil do cíle s 33 vteřinovou ztrátou, což znamenalo, že Kurkle oblékl před poslední etapou žlutý dres pro vedoucího jezdce.

V ní se již prakticky nezměnilo. Etapu ale poznamenal pád 2,5 km před cílem, ve spurtu vyhrál podruhé Gross, Alois Kaňkovský (Elkov Kasper) projel cílem šestý, ale rozhodčí dali všem jezdcům stejný čas.

Konečné pořadí:

1. Kukrle (Elkov Kasper) 7:04:09, 2. Turek (Israel Cycling Academy) +7, 3. Bernas (Pol.) +8,  4. Gross (Něm.) +27, 5. Krawczyk (Pol.) +38, 6. Fortin (It.) +39, …8. Petr Kelemen (CCC Development Team) +41.