Visegrad 4 Bicycle Race se pojede v říjnu

V Brně na Špilberku vyvrcholí letošní cyklistická sezóna

Zadostiučiněním za letošní zkrácenou sezónou silniční cyklistiky bude její velkolepé finále v Brně. Domácí kalendář závodů totiž zakončí nejvýznamnější jednorázová akce, mezinárodní závod Visegrad 4 Bicycle Race. Ze strany Mezinárodní cyklistické unie byl potvrzen nový termín, který byl stanoven na 11. října 2020.

Závod, původně plánovaný na 26. dubna 2020, byl z důvodu pandemie přesunut a pořadatelé dělali vše pro to, aby byl zajištěn nový termín, a hlavně místo v kalendáři Mezinárodní cyklistické unie.

Na prohlášení o zrušení či přesunutí závodů jsme okamžitě reagovali zasláním žádosti o náhradní termín. Byli jsme ale samozřejmě jedni z mnoha, kteří žádost odesílali, a zároveň nebylo jisté, jak se situace vyvine. Proto se věci vyjasnili až nedávno,“ říká za pořadatelský tým Favoritu Brno jeho tajemník Zdeněk Valenta.

Brněnský závod bude zároveň také finále minisérie čtyř jednorázových akcí v zemích Visegradské 4, tak jak bylo původně v plánu. Ostatním pořadatelským zemím již také byly přiděleny náhradní termíny. Celý seriál závodů tak začne 19. srpna v Maďarsku, v září bude pokračovat v Polsku a termín slovenského závodu bezprostředně předchází finále v Brně.

Pořadatelé v současné době sestavují startovní listinu a začínají konkretizovat doprovodný program závodu.

Snížený zájem o start nepozorujeme, spíše naopak. Pravděpodobně ani nebudeme moct vyjít vstříc všem žádostem. Naopak ale chceme využít získaný čas, abychom vyhověli co nejvíce divákům a fanouškům cyklistiky. Chceme, aby byl závod nejen velkolepým završením série Visegradské 4, ale také vydařenou tečkou za letošní silniční sezónou u nás. Podařilo se nám ve spolupráci s městem Brnem, Jihomoravským krajem a policií zajistit nádhernou trasu z Brna do Mikulova a zpět, což už je samo o sobě závazkem, aby zážitek měli nejen samotní cyklisté, ale i všichni, kdo se na ně přijdou podívat. Moc si podpory ze strany města, zejména pak vedení v čele s panem náměstkem Hladíkem vážíme, stáli při nás i v době, kdy nebylo vůbec jisté, zda se závod pojede,“ prozrazuje plány pořadatelského týmu Zdeněk Valenta.

Celou trasu závodu, která odstartuje z brněnského výstaviště a dovede závodníky až na samotný hrad Špilberk si můžete prohlédnout zde:

Novinky a soutěže o zajímavé ceny, které závodu předchází pak sledujte na profilu pořádajícího TJ Favoritu Brno: https://www.facebook.com/Favorit.Brno.SCM2020/

Autor článku: Jakub Edr