Veronika Jaborníková má čtyři zlata z ČR sprinterů

Nejúspěšnější sprinterkou domácího šampionátu v Plzni se stala Veronika Jaborníková (DSukla Brno), která mezi ženami nenašla přemožitelku. Vyhrál sprint, keirin, 500 m s pevným startem a byla i členkou vítězné trojice v týmovém sprintu.

To mezi muži se o zlata podělilo více jezdců. Sprint ovládl Martin Čechman, keirin Tomáš Bábek, 1  km s pevným startem Robin Wagner a týmový sprint  Čechman, Bábek a Matěj Bohuslávek (všichni Dukla Brno.

Výsledky:

Žákyně:

Sprint:

1. Jarošová (Dukla Brno), Stanleyová (KOVO Praha), 3. Benešová (Sportcomple Břeclav).

Týmový sprint:

1. Jarošová, Lazarová, Láníčková (TJ Favorit Brno).

500 m s pevným startem:

1. Jarošová 40,615, 2. Benešová 41,499, 3. Stanleyová 42,913.

Keirin:

1. Jarošová, 2. Benešová, 3. Lazarová.

Kadetky:

Sprint:

1. Lazarová (TJ Favorit Brno), 2. Richterová (TUFO Pardus Prostějov), 3. Laláková (Dukla Praha).

Týmový sprint:

1. Mikulášková, Richterová, Strakatá, Laláková (TUFO Pardus Prostějov/Dukla Praha).

500 m s pevným startem:

1. Lazarová 40,443, 2. Richterová 40,948, 3. Laláková 41,645.

Keirin:

1. Lazarová, 2. Strakatá, 3. Richterová.

Juniorky:

Sprint:

1. Poulová, 2. Anna Jaborníková, 3. Sára Kateřina Peterková (všechny Dukla Brno).

Týmový sprint:

1. A. Jaborníková, Poulová, Peterková.

500 m s pevným startem:

1. Mikšaníková (Dukla Brno) 37,000, 2. A. Jaborníková 37,313, 3. Peterková 37,771.

Keirin:

1. Poulová, 2. Peterková, 3. Mikšaníková.

Ženy:

Sprint:

1. V. Jaborníková (Dukla Brno), 2. Zuzana Rychnovská (Akademie dráhové cyklistiky).

Týmový sprint:

1. V. Jaborníková, Ondrášová, Rychnovská (Dukla Brno/Akademie dráhové cyklistiky).

500 m s pevným startem:

1. V. Jaborníková 35,708, 2. Rychnovská 38,356, 3. Ondrášová 46,045.

Keirin:

1. V. Jaborníková, 2. Rychnovská, 3. Ondrášová.

Mladší žáci:

Sprint:

1. Bradáč, 2. Icha (oba Dukla Praha), 3. Markusek (KOVO Praha).

Týmový sprint:

1. Markusek, Havlíček (KOVO Praha).

500 m s pevným startem:

1. Bradáč 43,342, 2. Havlíček 44,630, 3. Markusek 45,546.

Keirin:

1. Bradáč, 2. Markusek, 3. Strakatý.

Starší žáci:

Sprint:

1. Kuběna (Akademie cyklistických sportů), 21. Vašina, 3. Branč (oba TJ Favorit Brno).

Týmový sprint:

1. Vašina, La Carbonara, Hubáček, Branč (TJ Favorit Brno).

500 m s pevným startem:

1. Kuběna 38,965, 2. La Carbonara 40,030, 3. Vašina 40,129.

Keirin:

1. Kuběna, 2. Vašina, 3. Hubáček.

Kadeti:

Sprint:

1. Peterka (SK Petřín Plzeň), 2. Novák (TUFO Pardus Prostějov), 3. Richter (TJ Favorit Brno).

Týmový sprint:

1. Peterka, Pešek, Kotschy (SK Petřín Plzeň/Roman Kreuziger Cycling Academy).

500 m s pevným startem:

1. Peterka 34,997, 2. Pešek 35,842, 3. Podařil 36,318.

Keirin:

1. Richter, 2. Podařil, 3. Král (Dukla Praha).

Junioři:

Sprint:

1. Malášek, 2. Hytych, 3. Vajbar, 4. Ježek (všichni Dukla Brno), 5. Kohout (Roman Kreuziger Cycling Academy), 6. Vysočan (TJ Favorit Brno).

Týmový sprint:

1. Vajbar, Hytych, Malášek, 2. Ježek, Kohout, Rich. Kobr (Dukla Brno/Roman Kreuziger Cycling Academy), 3. Rob. Kobr, Vysočan, Muroň (Roman Kreuziger Cycling Academy/TJ Favorit Brno).

1 km s pevným startem:

1. Hytych 1:05,790, 2. Malášek 1:06,277, 3. Vajbar 1:10,174, 4. Řehoř (SK Petřín Plzeň)  1:10,633, 5, Vysočan 1:10,783, 6. Vostal (TJ Favorit Brno) 1:11,212.

Keirin:

1. Malášek, 2. Hytych, 3. Vajbar, 4. Hladík (Roman Kreuziger Cycling Academy), 5. Kohout, 6. Ježek.

Muži:

Sprint:

1. Čechman, 2. Bohuslávek, 3. Bábek, 4. Šťastný, 5. Wagner (všichni Dukla Brno), 6. Janošek (Akademie dráhové cyklistiky).

Týmový sprint:

1. Čechman, Bábek, Bohuslávek, 2. Wagner, Šťastný, Jaborník (Dukla Brno/Sportcomplex Břeclav), 3. Janošek, Hradecký, Jurčík (Akademie dráhové cyklistiky).

1 km s pevným startem:

1. Wagner 1:03,992, 2. Bábek 1:04,664, 3. Šťastný 1:05,960, 4. Čechman 1:06,787, 5. Bohuslávek 1:08,477, 6. Janošek 1:10,483.

Keirin:

1. Bábek, 2. Wagner, 3. Šťastný, 4. Bohuslávek, 5. Janošek, 6. Čechman.

FOTO Dukla Brno

Autor článku: Jaroslav Cícha