Paracyklistika

Vejvodová zlatá v závodě světového poháru v Ostende

Vejvodová zlatá v závodě světového poháru v Ostende

Závod s hromadným startem žen kategorie tricykl T1 přinesl českým barvám velký úspěch v podobě zlaté medaile, o který se zasloužila česká reprezentantka Pavlína Vejvodová. Pavlína aktuálně rovněž vede průběžné pořadí světového poháru. Dobře se dařilo i handbikerovi Patriku Jahodovi, který obsadil v kategorii H1 čtvrté místo.

I další reprezentanti předvedli velmi kvalitní výkony. Ivo Koblasa bojoval o čtvrtou příčku ve spurtu, a i když z toho byla nakonec osmá příčka, v silné konkurenci, která se sešla v kategorii C2, patřil jeho výkon k velmi kvalitním. Rovněž sedmé místo handbikerky Kateřiny Antošové je velkým úspěchem a to Katku od čtvrtého místa dělilo jen 11 vteřin.

Výsledky silničního závodu:

kategorie T1 Ženy: 1. VEJVODOVÁ, Pavlína (CZE); 2. VAN SOEST, Marieke (NED); 3. MALZBENDER, Eltje (NZL)

kategorie T1 Muži: 1. FARRONI, Giorgio (ITA); 2. GARCIA ABELLA, Gonzalo (ESP); 3. GESLOT, David (FRA) … 5. BERGER, Petr (CZE) … 7. ŠEJNA, Roman (CZE)

kategorie H1 Muži: 1. HORDIES, Maxime (BEL); 2. CORNEGLIANI, Fabrizio (ITA);   3. POLVI, Teppo (FIN) … 4. JAHODA, Patrik (CZE … 9. KOVÁŘ, Pavel (CZE)

kategorie H3 Ženy: ZEYEN, Annika (GER); 2. PORCELLATO, Francesca (ITA); 3. DANA, Alicia (USA) … 7. ANTOŠOVÁ, Kateřina (CZE)

kategorie C2 Muži: LEAUTE, Alexandre (FRA); 2. VROMANT, Ewoud (BEL); 3. CHAPEAU, Florian (FRA) … 8. KOBLASA, Ivo (CZE)

kategorie H3 Muži: 1. DEBERG, Jean-Francois (BEL); 2. GARCIA-MARQUINA CASCALLANA, Luis Miguel (ESP); 3. BITO, Sidney (NED) … 19. MOŠNIČKA, Tomáš (CZE) … 16. DĚCKÝ, Pavel (CZE)

Autor článku: csc-admin csc-admin