Sálovka

V Němčicích nad Hanou odstartoval ČP v krasojízdě

V Němčicích nad Hanou odstartoval ČP v krasojízdě

V Němčicích nad Hanou se o víkendu otevřela letošní kapitola závodů Českého poháru v krasojízdě. S výjimkou posledního krasojezdeckého Krále cyklistiky v této disciplíně Jakuba Maška a jeho parťáka Tomáše Gruny z brněnských Řečkovic se v Němčicích sešla celá česká krasojezdecká špička. Absence dvou špičkových krasojezdců dokonale využil Radek Jančík ze Sokola Horní Heršpice, který svou jízdu absolvoval bez větších chyb a s náskokem zvítězil před Ondřejem Hanzlíčkem z Komety Brno.

Sálovka patří mezi odvětví české cyklistiky, do jehož termínového kalendáře hodně zasáhlo mistrovství světa, a tak se už od prvního letošního závodu bojuje mimo jiné i o nominace právě na srpnové MS.

Podobně suverénně jako Jančík si vedl v kategorii juniorů další brněnský závodník Kryštof Nečas z Favoritu Brno. To, že Brno je momentálně česká mužská krasojezdecká bašta potvrdili druhým a třetím místem mezi juniory Vojtěch Blažek a Pavel Šín (oba Kometa Brno).

V ženské polovině krasojezdeckého světa se o letošní nominace bojuje hlavně mezi oddíly z pražského Pankráce a Němčic nad Hanou. Tentokrát měly navrch domácí sestry Vosičkovy, když starší Michaela zvítězila v kategorii žen a mladší Kateřina v kategorii juniorek. Těm na stupních vítězů sekundovaly už jen samé zástupkyně pankráckého klubu – stříbro mezi ženami si odvezla Štěpánka Řasová a bronz Veronika Kripnerová. Juniorské stříbro získala Julie Tůmová a bronz Vanessa MBaye.

Pražský tým se těšil z vítězství mezi dvojicemi juniorek, kde zvítězila dvojice Julie Tůmová s Hanou Cikánkovou následovány sestrami Vanessou a Sarah MBaye. Bronzové skončily Karin Butorová s Terezou Svobodovou z Horních Heršpic. Ve dvojicích juniorů zvítězili Vojtěch Blažek s Pavlem Šínem z Komety před Anežkou Pokornou a Kryštofem Nečasem z Favoritu. Bronz zůstal v Němčicích zásluhou Terezy Kypastové a Jiřího Doležela.

Následující víkend se stane mekkou české krasojízdy Praha, kde se o víkendu uskuteční hned dva závody – v sobotu mezinárodní Bohemia Open a v neděli pokračování Českého poháru.

Autor článku: Jaroslav Cícha