MTB

V Libuši se se jelo páté kolo ŠKODA Pražského MTB

V Libuši se se jelo páté kolo ŠKODA Pražského MTB

Závody v Libuši přinesly vyrovnané souboje o cenné body do celkového pořadí ve všech vypsaných kategoriích nejenom pražské soutěže horských kol v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů. Tento slogan asi nejlépe přibližuje skutečnost, že nejmladší účastník závodů v Libuši, Daneček Drinka se narodil v roce 2021 a nastoupil do závodu odrážedel a naopak nejstaršímu závodníkovi, Josefovi Bulejčíkovi bylo v den závodu rovných 70 let.

Prázdninová přestávka Pražského MTB poháru nijak nesnížila nasazení a odhodlání jezdců. V této souvislosti je třeba vyzdvihnout početně obsazené závody žáků a žákyň, které se rozhodovaly až v úplném závěru v podobě cílových spurtů. Precizně připravená trať přírodního okruhu v údolí libušského potoka byla před závodem i v průběhu dne zkropena několika dešťovými přeháňkami, což představovalo oproti minulým, prašným rokům, vítanou změnu v podobě téměř ideálního závodního povrchu zpestřeného nefalšovaným cyklokrosovým blátíčkem na loukách.

V hlavních kategoriích mužů a žen si z Libuše odvážejí vítězství Petr Šich (Moravec Team) a Eliška Drbohlavová (Lawi Junior Team). Sledovaný byl kvalitně obsazený závod juniorů, který ovládnul český reprezentant Patrik Černý před Václavem Naxerou (oba Expres CZ Tufo Team Kolín) a třetím v cíli Matějem Vikem z pražské Dukly. 

Registrační systém zaznamenal pro libušský závod rekordní počet startujících jezdců. Pro domácí a zároveň pořadatelský tým SK VELO Praha to představovalo jistou obavu, protože možnosti zázemí závodu jsou v Libuši už několik let daleko za potřebami a vysokou návštěvností seriálu, nicméně díky toleranci a disciplinovanosti účastníků se vše podařilo zdárně zvládnout.

Závodní loterie i zvládnutí finálového závodu, který určí držitele unikátní trofeje s pražskou dlažební kostkou budou divácky zajímavé. Motolský závod bude také Akademickým mistrovstvím ČR s potvrzenou účastí řady českých reprezentantů.

FOTO Pavel Křikava

Autor článku: Jaroslav Cícha