MTB

V Libuši se pojede v neděli 5. kolo Pražského MTB poháru

V Libuši se pojede v neděli 5. kolo Pražského MTB poháru

Už jenom dva závody má na programu ŠKODA Pražský MTB pohár a budeme znát celkové vítěze ročníku 2022. V neděli 11. září se v Libuši uskuteční 5. kolo a v neděli 25. září finálový závod v Motole, který bude zároveň vypsán jako Akademické mistrovství České republiky. 

Oba podzimní závody již mají otevřenou registraci, která se postupně zaplňuje. Pro závod Libuši se můžete registrovat ZDE: https://www.sportt.cz/register/1189 a pro závod v Motole ZDE: https://www.sportt.cz/register/1190 .

Pořadatelé libušského závodu z týmu SK VELO Praha v čele s Karlem Kubínem, v těchto dnech pilně připravují přírodní okruh v písnické roklině, který zajímavým způsobem kopíruje tok Libušského potoka. Trať v roklině u Písnice je přírodní bikovou tratí a má několik charakteristických prvků, kterými jsou například těžký výjezd skalnatým trailem, technický sjezd k rybníku nebo hravý a jezdivý trail podél potoka. Respekt budí dnes už symbolická pasáž okruhu se skokem nazývaným „Dropík“.

„Základ okruhu je stejný, tak jak ho závodníci znají z minulých ročníků,“ přibližuje Karel Kubín a dodává: „trať ale má několik menších změn a věřím, že pro závodníky budou zajímavé.“     

Trénink na trati bude možný v pátek 9. září odpoledne a v sobotu 10. září. po celý den.

I v letošním roce čekají na celkové vítěze ŠKODA Pražského MTB poháru ojedinělé trofeje s pražskou dlažební kostkou. A jak velí tradice soutěže i letošní pražské poháry budou symbolizovat prožitý rok. Výslednou uměleckou podobu zatím pořadatelé tají, nicméně můžeme prozradit, že po letech pandemického sevření čeká na vítěze optimistická verze inspirovaná slavnou písní legendární skupiny Queen – The Show Must Go On.

Autor článku: Jaroslav Cícha