MTB

V Kutné Hoře odstartuje Český pohár MTB

V Kutné Hoře odstartuje Český pohár MTB

Po prvních startech českých bikerů v zahraničí odstartuje o nadcházejícím víkendu i domácí Český pohár v cross country. Ten bude mít pro letošní rok 5 zastávek včetně MČR v Bedřichově, které se uskuteční v druhé polovině července. Úvodní měření sil české špičky, ale i velice početné zahraniční konkurence, se pojede v Kutné Hoře 1.-2. dubna.

Co čeká na závodníky letos nového prozradil předseda MTB komise Josef Dlohoš. „Nové je především to, že se vracíme zpět do Kutné Hory. Jsme rádi, že se podařilo opět udělat závod ve středních Čechách. Je to první závod, takže tradičně je o něj obrovský zájem. Máme již 750 přihlášených jezdců a očekáváme, že na startu bude přes osm set bikerů a bikerek,“ uvedl Josef Dlohoš.

Na startu budou kromě českých jezdců i závodníci z Rakouska, Francie, Izraele, Německa, Polska či Maďarska. „A co mě těší velice je velký zájem v mládežnických kategoriích. Rostou nám mladí bikeři a máme opět želízka pro ME či mládežnickou olympiádu, kde bychom chtěli navázat na úspěchy z minulých let,“ dodal Josef Dlohoš.

Závod v Kutné Hoře se na tamním okruhu pojede po tříleté přestávce. „Chtěli jsme si dát rok pauzu a poté přišel covid, takže z toho byly roky tři,“ prozradil za pořadatele z Talent Bike spolek Ivan Sova. Na jezdce čeká profilově náročná trať dlouhá 3800 metrů vedoucí po lesních cestách, pěšinách a s asfaltovým povrchem v prostoru startu a cíle. „Na trati je velmi atraktivní sjezd přes trojici klád, výjezdy a sjezdy u Dubu, Snake sjezd a kamenitý sjezd (rock garden) před vjezdem na cílovou rovinku. Pro kategorii žákyň a žáků je okruh zkrácen na 2200 metrů, aby i tito závodníci měli více kol a průjezdů cílem,“ pokračoval Sova k závodu GP středočeského kraje nad nímž převzala záštitu hejtmanka středočeského kraje Petra Pecková.

„Okruh se oproti roku 2019 změnil na třech úsecích. Je ještě více fyzicky náročnější, ale takový je světový vývoj. Diváky bych chtěl pozvat na českou jedničku Ondřeje Cinka a hlavně nalákat na vítěze z roku 2014, kterým není nikdo jiný než olympijský vítěz ze Sydney 2000 Francouz Miguel Martinez. Ten nyní jezdí hlavně na silnici, ale pojí nás dlouholeté přátelství, a tak udělal výjimku a přijede,“ dodal Sova s tím, že diváci uvidí určitě zajímavé sportovní zapálení.

Program Českého poháru:

1. – 2. dubna: Kutná Hora – C1

29. – 30. dubna:     Město Touškov – C1

20. – 21. května: Zadov – HC

21. – 23. července: MČR Bedřichov – CN

19. – 20. srpna: Harrachov – C1

Více informací na: https://www.czechcyclingfederation.com/events/pohar-mtb/

FOTO Pavel Křikava

Autor článku: Jaroslav Cícha