MTB

V Harrachově se rozhodne o národních titulech v e-bike

V Harrachově se rozhodne o národních titulech v e-bike

Podruhé v historii české cyklistiky se pojede o národní tituly v e-bike, když se tato novodobá disciplína jela prvně v roce 2020 na Dolní Moravě.

Šampionát ŠKODA AUTO Mistrovství České republiky v e-bike se uskuteční v rámci šampionátu v cross country, které je naplánováno od 19. do 22. srpna v Harrachově. 

O tituly šampionů na e-bike se rozhodne v neděli 22. srpna na zcela novém okruhu v Harrachově, který je nyní ve výstavbě. Ten připravují pořadatelé seriálu Prima CUP v čele se zkušeným Václavem Hornychem, ten na stavbu dohlíží a rovněž dává podobu technickým pasážím. 

Disciplína e-bike, jež je vypsaná pro kategorie Elite, se pojede na technicky náročnějším a pestřejším okruhu než samotný závod cross country. Závod si mohou vyzkoušet kromě profesionálů také amatérští muži a ženy. 

Premiérové tituly národních šampionů v disciplíně e-bike v roce 2020 získali Tereza Neumanová a Filip Rydval.

Harrachov se pro letošní rok stane hlavním městem horských kol v cross country disciplínách. Na šampionát v olympijské disciplíně navazuje v polovině září finále ŠKODA AUTO Český pohár v maratonu, které je rovněž vypsané jako ŠKODA AUTO Mistrovství ČR v maratonu. Zde se o tituly rozhodne 18. září.

Autor článku: Filip Švestka