MTB

Úspěchy bikerů SCM Kolín

Úspěchy bikerů SCM Kolín

Až v závěru sezony se mohli naši bikeři poměřit s evropskou a světovou špičkou na mezinárodní scéně. Jediné dva závody Světového poháru se odjely v Novém Městě na Moravě se jich představilo devět (šest z Expres CZ-Tufo Team Kolín, dva z Adastra Cycling Team a jeden z Ivar CS Author Team). A o uplynulém víkendu absolvovali čeští reprezentanti mistrovství světa

Mezi závodníky z 38 zemí světa a v nabité konkurenci si vedli na výbornou. V kategorii juniorek se o nejlepší výsledek českých závodníků na letošním SP postarala Karolína Bedrníková, která obsadila skvělé třetí místo a zařadila se mezi kandidáty na medailové umístění na MS. Šestým místem potvrdila svoji příslušnost k juniorské špičce i Aneta Novotná. V kategorii juniorů se dokázal prosadit David Šulc, který obsadil 7. místo a nezklamal ani Daniel Žvak.

V kategorii žen U23 se mimořádně dařilo Tereze Tvarůžkové, která dokázala vybojovat desáté a sedmé místo. Nejlepším výsledkem v kategorii mužů U23 bylo 46. místo Jakuba Kučery.

Tyto dobré výsledky pak dokázali závodníci SCM Kolín potvrdit i v Leongangu. O jedinou českou medaili se postarala Aneta Novotná, třetí mezi juniorkami, šestým místem ji podpořila Karolína Bedrníková.

Mezi juniory uzavřel elitní desítku David Šulc. Výborně opět zajela Tereza Tvarůžková, která dojela dvanáctá.

FOTO SCM Kolín

Autor článku: Jaroslav Cícha