MTB

UCI aktualizovala kvalifikaci pro horská kola, BMX Racing a BMX Freestyle pro Tokio 2021

UCI aktualizovala kvalifikaci pro horská kola, BMX Racing a BMX Freestyle pro Tokio 2021

Mezinárodní cyklistická unie (UCI) upřesnila kvalifikační pravidla pro tři disciplíny – cross country, BMX Racing a BMX Freestyle pro olympijské hry v Tokiu. Kvalifikační systém aktualizovala v důsledku odložení olympijských her z loňského roku kvůli pandemii Covid-19.

V březnu 2020 byly již uzavřeny kvalifikační procesy pro silniční a dráhovou cyklistiku, zatímco ostatní tři cyklistické odvětví ještě nikoliv. Na základě pohotovostního plánu UCI bylo navrženo provést některé změny tak, aby byly zohledněny zmrazené žebříčky UCI ke dni 3. března 2020.

Aktualizace pro každou disciplínu jsou následovné:

Cross counry:

Ukončení kvalifikace bude po druhém letošním závodu Světového poháru, (aktuálně 16. května, ale nejpozději 6. června). SP se uskuteční v Novém Městě Na Moravě 15. – 16. května, předtím se pojede ještě SP v Albstadtu 8. – 9. května.

BMX Racing

Do kvalifikace BMX Racing se potvrzuje hodnocení ze dne 3. března 2020 v kombinaci s výsledky závodů Světového poháru UCI BMX v roce 2021, kterými budou dva závodní víkendy (čtyři kola) ve Veroně (8. – 9. května) a v Bogotě (29. – 30. května), což znamená, že kvalifikace skončí 30. května.

Druhá kvalifikační cesta, založená na hodnocení UCI Individual BMX Ranking, byla změněna na definitivní ke dni 3. března 2020, na začátku krize COVID-19. K tomuto hodnocení nebudou přidány žádné další výsledky od roku 2020 nebo 2021. To znamená, že 3 kvótová místa pro každé pohlaví přidělené prostřednictvím tohoto hodnocení budou udělována pouze pomocí hodnocení zveřejněného 3. března 2020.

BMX Freestyle

Potvrzuje se, že žebříček olympijské kvalifikace ze 3. března 2020 bude v kombinaci s výsledky mistrovství světa 2021, které se bude konat ve francouzském Montpellier ve dnech 4. – 8. června.

FOTO Eduard Erben

Autor článku: Jaroslav Cícha