Sálovka

Tým Svitávky na SP těsně pod stupni vítězů, vybojoval skvělé 4 místo

Tým Svitávky na SP těsně pod stupni vítězů, vybojoval skvělé 4 místo

V pořadí šesté soutěžní kolo seriálu světového poháru se v sobotu 14. října uskutečnilo ve švýcarském St. Gallenu. 
Jednalo se o jediné kolo pořádané v letošním roce ve Švýcarsku. Na tomto posledním kole měla Česká republika dvojí zastoupení. Oba dva týmy Svitávky bojovaly o kvalifikační body a chtěly se pokusit o postup do finále světového poháru, které se letos uskuteční 25. listopadu ve Zlíně. V samostatném turnaji bude startovat 8 nejlepších týmů uplynulé sezóny, jeden tým pořadatele a jeden zástupce z Asie. 

Turnaj byl odehrán tradičním způsobem, kdy deset týmů bojovalo ve dvou skupinách po pěti. O jedno postupové místo do finálového turnaje měly bojovat hned čtyři týmy. A to oba české týmy a také dva týmy ze Švýcarska. Pořadí v posledním kole tak mělo rozhodnout o posledním finalistovi.

MO Svitávka – Jiří Hrdlička ml. / Roman Staněk 
Tým vstoupil do turnaje velmi smolně, kdy na jeho začátku přišel nešťastný pád na hranu mantinelu. V prvním zápase po zbytečných chybách prohrál s německým týmem Denkendorfu v poměru 4:7. Ve druhém utkání pak po atraktivním průběhu zápasu přišla těsná prohra 5:6 s letošními vicemistry světa ze švýcarského Altdorfu. Po tomto druhém zápase měl tým Svitávky dlouhou pauzu v trvání deseti utkání. Na žádost jednoho z týmů bylo pořadí zápasů upraveno a nejvíce to odnesl právě český tým. Tato dlouhá pauza zřejmě hrála největší roli v případě zranění. Ve třetím zápase pak přišla opět těsná porážka 2:3 proti rakouskému Dornbirnu. Zápas, ve kterém byl téměř povinností zisk tří bodů byl odehrán s velkou bolestí a byl to také poslední zápas v původním složení. Na poslední skupinový zápas musel již za zraněného Jiřího Hrdličky ml. nastoupit trenér dvojice, Milan Novák. Se švýcarským Mosnangem pak tým v improvizovaném složení dlouho držel krok, nakonec ale prohrál 4:7. Poslední místo ve skupině pak znamenalo zápas o konečné 9. místo , které Svitávka těsně prohrála, opět o jediný gól se skore 4:5. 
Po návratu ze Švýcarska a návštěvě nemocnice je výsledkem jedno naštípnuté a další obražená žebra a pro dvojici Hrdlička ml. / Staněk to znamená alespoň dvoutýdenní pauza. 

SC Svitávka – Jiří Hrdlička / Jan Kripner 
Druhý zástupce Svitávky si v posledním kole tentokrát vedl velmi dobře. Po úvodní těsné výhře nad rakouským Sulzem v poměru 3:2 pak přišla také poměrně snadná výhra nad francouzskými reprezentanty z Dorlisheimu. Toto utkání skončilo výsledkem 4:1. Velkým překvapením byl ale třetí zápas proti dvojnásobným mistrům světa z Německa. Tým Svitávky zaskočil soupeře skvělým a sebejistým vstupem do zápasu, na který pak již soupeř nedokázal odpovědět. Toto utkání skončilo úžasným výsledkem pro český tým, který zvítězil v poměru 9:5. To bylo klíčové pro umístění v základní skupině. V posledním zápase pak čekal na Svitávku švýcarský tým Winterthuru. S tím si ale tentokrát Svitávka také hravě poradila, když zvítězila se skore 8:2. Plný počet bodů ze čtyř odehraných utkání tak znamenal suverénní vítězství ve skupině a postup do semifinále. 
V semifinálovém utkání pak tým Svitávky narazil na německý tým Denkendorfu. Vyrovnané utkání bylo rozhodnuto až v posledních minutách. Z těsného vítězství 5:4 a postupu do finále se bohužel radovat soupeř. To znamenalo pro Hrdličku s Kripnerem boj o třetí místo a pomyslný bronz. 
Ten odehráli proti mladému týmu švýcarského Mosnangu. Bojovalo se nejen o pódiové umístění, ale také to byl přímý souboj o body pro postup na finálový turnaj světového poháru. 
V tomto zápase rozhodlo v posledních minutách opravdu pouze štěstí soupeře, který využil dvě situace a poté již pouze navýšil náskok a v zápase zvítězil. 
Svitávka ale předvedla skvělý výkon a nakonec v turnaji skončila na velmi dobrém čtvrtém místě. 

Celkové pořadí SP 2023 po odehrání 6 soutěžních kol

Autor článku: Admin