MTB

Tropický Zličín hostil druhé a třetí kolo ŠKODA Pražského MTB poháru

Tropický Zličín hostil druhé a třetí kolo ŠKODA Pražského MTB poháru

Ani tropické teploty přesahující 34 stupňů neodradily více než 600 bikerů, kteří se během víkendu postavili na start druhého a třetího kola ŠKODA Pražského MTB poháru na Zličíně. V elitních kategoriích vyhráli mezi muži Josef Jelínek (Cyklostar Trek Pirelli) a Lukáš Procházka (Jaroslav Kulhavy Cycling Team), mezi ženami byla po oba dny nejrychlejší Zuzana Kadlecová (ADASTRA Cycling Team).

Pořadatelé, podobně jako v minulém roce, koncipovali závod tak, že sobotní závod absolvovali cyklisté po směru hodinových ručiček, zatímco v neděli jeli proti směru hodinových ručiček.

A přestože Zličínský okruh disponuje pouze 25 metry převýšení na jedno závodní kolo, trať je postavená tak, že je velmi náročná. O tomto faktu se mohli přesvědčit jezdci všech kategorií a v kombinaci s extrémním teplem se sobotní i nedělní závod stal skutečně vyčerpávající.

Na Zličíně se v sobotu nerozdávaly pouze cenné body do celkového pořadí poháru, ale jezdci jejichž klubová příslušnost patří některému z pražských klubů bojovali o prestižní tituly Přeborníků Prahy. V nedělním programu se zase neslyšící cyklisté utkali o titul Mistra České republiky. 

„Máme velkou radost z příznivých ohlasů závodníků i jejich týmů na zličínské závody, je to pro nás zadostiučinění za mnoho brigádnických hodin a dní, které jsme strávili přípravou tratě, areálu i celého dvoudenního podniku“ neskrýval v neděli odpoledne svou radost unavený, ale šťastný ředitel zličínského závodu a šéf pořádajícího týmu Calabrone, Martin Jarouš. 

Příznivce ŠKODA Pražského MTB poháru nyní čeká měsíční pauza, kterou jistě využijí k tréninku a absolvování dalších závodů, ale už 17. a 18. července v pražském Motole proběhne čtvrtý a pátý pohárový závod a to na nové trati a v lokalitě, kde se doposud cyklistické závody nekonaly. V rámci těchto závodů se uskuteční i Akademické mistrovství České republiky horských kol v olympijském cross country.      

Výsledky 2. kolo ŠKODA Pražský MTB pohár 2021, Beckov a průběžné pořadí seriálu ZDE: https://www.sportt.cz/racesResults/resultlist/1072

Výsledky 3. kolo ŠKODA Pražský MTB pohár 2021, Beckov a průběžné pořadí seriálu ZDE: https://www.sportt.cz/racesResults/resultlist/1073

Celkové pořadí po 3. kolech ZDE: https://www.sportt.cz/racesSerials/serial/35

FOTO Barbora Klap

Autor článku: Jaroslav Cícha