Reprezentace

Trénuj s repre MTB!

Trénuj s repre MTB!

Projekt nejlepších jezdců Reprezentace MTB pro širokou veřejnost.

Reprezentační tým horských kol v pondělí 23. března 2020 spustí svůj projekt „Trénuj s repre MTB!“.

Cílem projektu je nejenom přiblížit trénink vrcholových sportovcům v dnešních složitých dnech, ale především motivovat širokou veřejnost k pravidelné sportovní aktivitě bez ohledu na to, že naše tréninkové podmínky nejsou plnohodnotné a většina z nás je nucena pobývat v domácím prostředí bez možnosti jít si zasportovat ven bez omezení.

O co přesně půjde? Každý den v týdnu od 23. do 29. března se na internetových stránkách, Facebooku a Instagramu Reprezentace MTB a Českého svazu cyklistiky objeví krátké video, které natočí některý z předních českých bikerů, ve kterém detailně popíše svůj všední tréninkový den. A tato předloha by měla být zároveň i výzvou, návodem a inspirací pro širokou veřejnost, aby se do tréninku zapojila také.

„Tréninkovou dávku si samozřejmě každý musí upravit podle svého věku, možností a aktuální kondice. Podstatné ale je, abychom se hýbali a aby ta sportovní aktivita byla pravidelná, ideálně každodenní,“ vysvětluje trenér reprezentačního týmu horských kol, Viktor Zapletal. 

„Trénink, který uvidíte má být inspirací a návodem pro vlastní sportovní aktivitu. Byli bychom velmi rádi, kdyby rodiče zapojili do sportování děti a zároveň bychom tímto chtěli oslovit trenéry klubů, které se specializují na práci s mládeží, aby pomohli malým cyklistům trénink konfigurovat podle individuálních potřeb a vytvořili dětem jakousi sportovní výzvu a zároveň i zábavu, která jim pomůže lépe překlenout období, kdy už většinou plnohodnotně závodí. Budeme rádi, když se s námi účastníci projektu podělí o své tréninkové pocity a do komentářů na Facebooku nám každý den napíší, kolik toho zvládli odsportovat,“ dodává Zapletal.

Videa bude natáčet kompletní „A“ tým reprezentace horských kol včetně svých největších hvězd. Postupně tak budeme mít možnost vidět všední tréninkový den Jitky Čábelické, Karly Štěpánové, Jany Czeczinkarové, Jana Vastla, Jana Škarnitzla, Ondřeje Cinka i dvojnásobného olympijského medailisty Jaroslava Kulhavého. Jistou uměleckou zajímavostí  bude i skutečnost, že režii videa si budou určovat sami jezdci.

„Projekt reprezentačního týmu horských kol budeme postupně převádět i na další disciplíny napříč celým svazem cyklistiky,“ říká prezident Českého svazu cyklistiky Petr Marek. 

„Svůj tréninkový týden bude mít olympijské BMX, dráhová cyklistika, cyklokros a silničáři. Veřejnost tak bude moci nahlédnout do tréninku světových cyklistických osobností kterými jsou například Jarmila Machačová, Tomáš Bábek, Pavel Kelemen, Zdeněk Štybar nebo Roman Kreuziger. Všechna tréninková videa budou postupně zveřejněna na webu a sociálních sítích Českého svazu cyklistiky a jednotlivých disciplín a zároveň budou přístupná ke stálému nahlédnutí v archivu Tréninkové poradny v rámci vzdělávacího programu Českého svazu cyklistiky – Cycling University,“ doplňuje Petr Marek.

Odkazy na sociální sítě:

Níže naleznete seznam jednotlivých odvětví, kde po kliknutí budete přesměrováni na uvedený odkaz. Facebook

Český svaz cyklistiky – https://www.facebook.com/czechcyclingfederation/

Silniční cyklistika – https://www.facebook.com/silnicnicyklistikaCSC/

Reprezentace MTB – https://www.facebook.com/reprezentaceMTB/

Dráhová cyklistika – https://www.facebook.com/drahovaCyklistikaCSC

Cyklokros – https://www.facebook.com/cyklokros

Czech BMX Commission – https://www.facebook.com/czechbmxcommission/

Instagram

Český svaz cyklistiky  https://www.instagram.com/czechcycling/

Czech BMX Commission https://www.instagram.com/czechbmxcommission/

Silniční cyklistika  https://www.instagram.com/silnicni_cyklistika_csc/

Reprezentace MTB – https://www.instagram.com/reprezentacemtb/

Reprezentace cyklokros https://www.instagram.com/reprezentacecyklokros/

Autor článku: Admin

Související

Doporučené