Dráha

Třebešín nespí ani v listopadu

Třebešín nespí ani v listopadu

Dráhová cyklistická sezona bohužel začíná rušením závodů a přesun dráhové cyklistiky do Motola se až do konce roku nestane. Venkovní velodrom na Třebešíně tak nepřechází do zimního spánku, ale je stále v provozu.

Podzimní ježdění na dráze je samozřejmě ovlivněno i stávající zdravotní situací, ale venkovní sportoviště jako taková fungují. Takže jasným krokem byla příprava osvětlení, které významně prodloužilo dobu, kdy se dá velodromu kroužit.

„Přes letní měsíce se podařilo téměř třicítce amatérských cyklistů z řad veřejnosti dokončit kurz dráhové cyklistiky na Třebešíně, takže nyní mají možnost ježdění i během karanténních opatření, byť individuálně a v rezervovaných časech. Osvětlení tak bohužel využívají pouze dráhaři, byť původně vše směřovalo zejména k MTB tréninkům nejmenších dětí na kroužcích, které se nyní samozřejmě nekonají,“ řekl Marek Mixa.

Komunitní charakter a přístup k široké veřejnosti podtrhla i víkendová akce sázení stromů. K velodromu patří i okolí a za dodržení sociální vzdálenosti si lidé z okolí zasadili padesátku ovocných stromů. Nově jsou tedy místní MTB trasy vyšperkované poměrně rozsáhlým ovocným sadem. Přes zimu je pak v plánu dokončení další fáze MTB okruhu, kdy jsou na řadě už jen extrémně těžké dropy a skoky.

Z vnitřních akcí bylo plánované MŠMT akreditované trenérské školení, které začne ale až o týden později a teorie bude probíhat online.

FOTO Marek Mixa

Autor článku: Jaroslav Cícha