Silnice

Ťoupalík slaví vítězný hattrick v závodě Brno-Mikulov-Brno

Ťoupalík slaví vítězný hattrick v závodě Brno-Mikulov-Brno

Adam Ťoupalík z týmu Elkov Kasper se stal potřetí v řadě králem cyklistického závodu Brno-Mikulov-Brno zařazeného do série Visegrad 4 Bicycle Race. Dosavadní tři ročníky tak mají stále stejného vítěze.

„Určitě je to jeden z mých oblíbených závodů. Líbí se mi zdejší trať, v tomto období mívám dobrou formu a mám radost, že se mi povedlo znovu vyhrát,“ řekl Ťoupalík.

O svém triumfu rozhodl až v samém závěru ve stoupání na Špilberk, kdy měl nejvíce sil z vedoucí čtveřice. Cílem projel s mírným náskokem před Polákem Maciejem Paterskim (Voster ATS Team), třetí skončil Maďar Márton Dina z české stáje ATT Investments. „Závěr jsem dobře znal a věděl jsem, kde to chci zkusit. Stoupání na Špilberk mi sedí a zase se mi to podařilo urvat,“ měl radost vítěz z týmu Elkov Kasper.

Zhruba 40 km před cílem atakoval z vedoucí skupiny Rakušan Zangerle, vytvořil si náskok až minutu a půl, ale díky spolupráci týmů Elkov Kasper a ATT Investments byl i on zhruba po 20 kilometrech dojet. Velkou zásluhu na tom měli zejména Bárta, Otruba a Boroš.

Právě Boroš s Otrubou zhruba 13 km před cílem odjeli ve sjezdu z vedoucí skupiny, ale i oni byli po pěti kilometrech snažení pohlceni. Vedoucí skupina se v kopcích ovšem zredukovala a v závěru zůstali na čele už jen čtyři závodníci: Ťoupalík, Dina z ATT a Poláci Paterski s Budzinskim.

„V posledním stoupání tam šel nejprve jeden z Poláků, ale pohlídal jsem si ho a potom jsem už šel přes něj a nebylo co řešit. Nebyl to vůbec lehký závod, ale věřil jsem si. Myslím, že se mi nikdy nepodařilo vyhrát závod třikrát po sobě, takže jsem za to rád,“ dodal Adam Ťoupalík.

Výsledky (188 km): 1. Ťoupalík (ČR/Elkov Kasper) 4:41:41, 2. Paterski (Pol./ Voster ATS Team) +6 s, 3. Dina (Maď./ATT Invetments) +9, 4. Budzinski (Pol./HRE Mazowsze Serce Polski) +13, 5. Brozyna (Pol./Voster ATS Team) +20, 6. Jakoubek (ČR/ATT Investments) +21, 7. Kukrle (ČR/Felbermayr – Simplon Wels,) +25, 8. Voltr (ČR/RRK group – PierreBaguette – Benzinol) +40.

Foto: Jan Brychta

Autor článku: Jan Krůta