Dráha

Tomáš Bábek se loučí s reprezentační kariérou

Tomáš Bábek se loučí s reprezentační kariérou

Velmi výrazný dráhový reprezentant, mistr Evropy, vicemistr světa, olympionik a Král cyklistiky Tomáš Bábek se rozhodl skončit s reprezentační kariérou a nezasáhne tak už ani do aktuálního mistrovství Evropy.

„Dlouho jsem se rval na světových velodromech, abych hrdě reprezentoval naši zemi a dělal ji dobré jméno. Teď nastal čas pověsit reprezentační tretry na hřebík. Šanci musí dostat moji nástupci, kteří mi poslední roky stáli po boku a proháněli mě co to šlo. Mají můj respekt i podporu,“ uvedl Tomáš Bábek na svém Instagramu.

Tomáš Bábek se ve své kariéře specializoval především na keirin a závod na 1 km s pevným startem. Vybojoval cenné kovy jak z mistrovství světa, tak Evropy, stal se vítězem Evropských her a účastnil se dvou olympiád. Svou klubovou kariéru spojil především s Duklou Brno.

„Tohle rozhodnutí čeká každého sportovce. Já jsem se na něj dlouho připravoval a těším se na nové výzvy. Něco končí, ale něco nového i začíná. Cyklistika je můj život a nikdy se ji nevzdám. Budu se teď o to víc věnovat Akademii dráhové cyklistky a ukazovat víc a víc lidem, jak krásná dráhová cyklistika je,“ doplnil ještě Bábek.

„Tomáš byl skvělým reprezentantem a velmi výraznou osobou dráhové cyklistiky posledních let. Za svou cyklistickou kariéru nasbíral pro český sport mnoho úspěchů. Rád bych mu za Český svaz cyklistiky ze srdce poděkoval a popřál mu hodně štěstí do další životní etapy,“ uvedl Petr Marek, prezident ČSC.

Slavnostní vyhlášení krále české cyklistiky za rok 2020 v pražském Průmyslovém paláci.

Autor článku: Admin