MTB

Tisková konference k MČR MTB XCO. Jsem pyšný na místní organizátory, bude to pro mě speciální závod, říká Ondřej Cink

Tisková konference k MČR MTB XCO. Jsem pyšný na místní organizátory, bude to pro mě speciální závod, říká Ondřej Cink

Dne 13.6. 2022 se v plzeňském hotelu Central uskutečnila tisková konference k chystanému mistrovství republiky horských kol, které se pojede 22.-24.7. ve Stupně. Tiskové konference se zúčastnil i úřadující mistr ČR Ondřej Cink a předseda MTB komise Josef Dlohoš.

„Na mistrovství republiky ve Stupně se těšíme. Místní organizátoři pořádání tohoto svátku pojali velmi zodpovědně s vysokým nasazením, přichystali krásnou trať v nové destinaci a doufáme, že vše vyjde podle očekávání,“ uvedl Josef Dlohoš, předseda MTB komise.

V pátek 22.7. jsou na programu štafety, nejprve žáků a následně v kategorii dospělých. Hlavním závodním dnem bude sobota 23.7., kdy se na start postaví všechny kategorie od kadetů, přes elitní kategorie až po masters. V neděli o mistrovské dresy pojedou nejmladší kategorie dětí a žáků.

„Já jsem hrozně pyšný na místní organizátory a na to, co dokázali, co se jim podařilo ve Stupně vybudovat. Na těchto tratích jsem jezdil už od malička, kdy tu skoro nic nebylo a teď se tu pojede MČR. Jsem nadšený a moc se na tento mistrák těším,“ zmínil Ondřej Cink, aktuální mistr republiky kategorie XCO. „Nejtěžším soupeřem letos bude asi Marek Rauchfuss, myslím, že to bude zajímavá bitva o titul,“ doplnil ještě Ondřej Cink.

„Po letech se nám podařilo dostat stupenský závod na tu nejvyšší úroveň a zařadit ho do cyklistického kalendáře jako MČR. V minulém roce byl závod poprvé zapsán v kalendáři UCI jako závod úrovně C3, toto je pro nás další meta“, řekl manažer závodu Ondřej Paur.

Na sobotní odpoledne je připraven také bohatý doprovodný program, k vidění bude bike trialová show Vaška Koláře, autogramiáda Ondřeje Cinka, Beer ride či MČR disco party. Jako každý rok bude probíhat také charitativní dražba, kde se letos bude dražit například podepsaný dres Mathieu van der Poela.

Autor článku: Admin