MTB

Termíny STRABAG Cupu 2021

Termíny STRABAG Cupu 2021

V návaznosti na vydané termíny Světového poháru MTB zveřejnila Komise MTB Českého svazu cyklistiky termíny STRABAG Cupu – Českého poháru horských kol v olympijském cross country pro sezonu 2021. „Na UCI žádáme o Juniorskou sérii pro všechny závody. Uvidíme, na které nám bude přidělena.  Stejně tak žádáme o přidělení kategorie HC na závod na Zadově. Ten si to svou kvalitou a úrovní jistě zaslouží,“ řekl předseda komise Josef Dlohoš.

„Letošní ´malý svěťák´ se tam nejenom díky koronavirové pandemii, ale především díky možnostem areálu a nasazení organizátorů, opravdu povedl. Těšíme se samozřejmě i do ostatních destinací. Město Touškov v Plzeňském kraji se stává pomalu ale jistě bikerskou srdcovkou. V místní závodní rokli už se zase chystají nové pasáže a prvky. V Brně Špek pracuje na trati dnem i nocí, vychovává novou generaci bikerského potěru – i sem se STRABAG Cup vrací velmi rád. Ale ani Bedřichov a Hlinsko nezůstávají po letošní absenci pozadu. Do Bedřichova MTB prostě patří a místní trať je jedna z těch velmi povedených. Stejně jako práce Brudra v lyžařském areálu v Hlinsku,“ pokračoval Dlohoš.

Jediné místo, které ještě není stoprocentně dané, je mistrovství České republiky. „Zde ještě jednáme s několika organizátory a rozhodujeme se kde šampionát v sezoně 2021 uspořádat. Termín si již ale můžete poznamenat,“ prozradil Dlohoš.

STRABAG Cup v roce 2021 bude tedy svým harmonogramem rozdělen do dvou fází: předolympijskou, která bude končit na konci května a pak „prázdninovou“ která bude končit až v srpnu finálovým závodem v Hlinsku.

Děkujeme za přízeň a zájem v letošní podivné sezoně a těšíme se na vás – závodníky, doprovody, trenéry, mechaniky, bafíky a diváky v té příští. Ta již, jak pevně věříme, bude bez omezení a za normálního stavu věcí,“ dodal Josef Dlohoš.

Program STRABAG Cupu – Českého poháru 2021.

24. – 25. dubna: Město Touškov – UCI C1, JWS

22. – 23. května: Zadov – UCI HC, JWS

29. – 30. května: Brno – UCI C1 JWS

26. – 27. června: Bedřichov – UCI C1, JWS

17. – 18. července: MČR – UCI CN

14. – 15. srpna: Hlinsko – UCI C1, JWS

FOTO Jiří Greif

Autor článku: Jaroslav Cícha