Silnice

Techniserv Cup v Táboře vyhrál Pavel Bittner

Techniserv Cup v Táboře vyhrál Pavel Bittner


Sportovní areál Komora v Táboře přivítal na svém oválu v neděli daůší díl Techniserv Cupu – Český pohár žen a mládeže na silnici. Nejlepším juniorem se stal po velké bitvě Pavel Bittner (Mapei Merida Kaňkovský), mezi ženami žádné tahanice o pódium závodnice Dukly Praha nedovolily. Nejlepší ženou se stala suverénní Jarmila Machačová, juniorky ovládla její oddílová kolegyně a druhá v absolutním pořadí Kristýna Burlová.
Boj o nejlepšího juniora na 40 okruzích s každým pátým bodovacím byl napínavý až do samého závěru. Bitva o prvenství se odehrála mezi Pavlem Bittnerem a Štěpánem Širokým (
TJ Fsvorit Brno). Brněnský závodník dojel do cíle sice jako první, ale na Bittnera mu nakonec dva body chyběly. Bittner si v závěru bodový náskok pohlídal.
„Bylo hodně těžké zvítězit. Jeli jsme ve velkém horku a měl jsem zažívací potíže, proto pro mě nebyl závod vůbec jednoduchý. Kluci byli hodně dobří a jeli dost rychle. Všechny týmy jely takticky proti mně, dobře zajel Štěpán (Široký),“ vyzdvihl vítěz svého největšího rivala.
„Bylo hodně těžké zvítězit. Jeli jsme ve velkém horku a měl jsem zažívací potíže, proto pro mě nebyl závod vůbec jednoduchý. Kluci byli hodně dobří a jeli dost rychle. Všechny týmy jely takticky proti mně, dobře zajel Štěpán (Široký),“ vyzdvihl vítěz svého největšího rivala. Bittner řešil před závodem i termíny. „Mám čtyři dny před mistrákem, takže mi vrcholí příprava. Tenhle závod mi tedy do programu úplně nezapadal. Po mistrovství republiky mě čeká mistrovství Evropy, takže mám hodně nabitý program,“ zmínil Bittner.
Juniorky a ženy vyrazily na trať společně a na 30 okruzích byl každý třetí bodovací. V těchto závodech dominovaly cyklistky Dukly Praha, které získaly pět ze šesti pódiových umístění. Mezi juniorkami neměla vůbec konkurenci Kristýna Burlová, která nasbírala fantastických 36 bodů, což jí zajistilo i druhé místo mezi všemi ženami. „Tohle je pro mě určitě obrovský úspěch a velká motivace do budoucna. Když jezdíte s takovým jménem, jako je Jarmila Machačová…,“ zamyslela se nad výsledkem závodu nejlepší juniorka. V průběhu závodu si pochvalovala jeho jasný průběh. „Od ostatních juniorek se mi povedlo odjet, z čehož jsem měla velkou radost. Většinou mi tohle soupeřky nedovolí, protože si mě dobře hlídají. V takovém vedru to byl ale hodně náročný závod. V Táboře jsem závodila poprvé a bavilo mě to,“ řekla Burlová na závěr.
Po většinu závodu jezdily nejlepší juniorka a nejlepší žena o body spolu. Mezi ženami vládla Jarmila Machačová, i když obavy přece jen trochu měla. „S vítězstvím jsem úplně nepočítala, protože spurty mi moc nechutnaly. Ze závodu vyplynulo, že jsem zkoušela spíš průjezdy. Potom jsem ujela s ještě jednou naší juniorkou a závod jsem měla v podstatě pod kontrolou,“ pochvalovala si Machačová.
Výsledky:
Mladší žákyně:

1. Cermanová (Author Team Stupno) 13:03, 2. Hartychová (Auto Škoda Mladá Boleslav) +35, 3. Dvořáková (SKP Duha Lanškroun) +35.
Mladší žáci:

1. Žufánek (CK Dacom Pharma Kyjov) 13:07, 2. Šafránek (Akademie cyklistických sportů) +3, 3. Hubáček (TJ Favorit Brno) +4.
Starší žákyně:

Jadrná (Sportcomplex Břeclav) 14:30, 2. Černá (Auto Škoda Mladá Boleslav), 3. Strakatá (Dukla Praha) obě stejný čas.
Starší žáci:

1. Podařil (Dukla Praha) 24, 2. Kotschy (SK Petřín Plzeň) 15, 3. Fürbach (Profi Sport Cheb) 15.
Kadetky:

1. A. Jaborníková 21, 2. Poulová (obě Sportcomplex Břeclav) 15, 3. Müllerová (Tufo Pardus Prostějov) 14.
Kadeti:

1. Seeman (TJ Stadion Louny) 28, 2. Novák (Tufo Pardus Prostějov) 22, 3. Š. Telecký (TJ Favorit Brno) 20.
Juniorky:

1. Burlová (Dukla Praha) 36, 2. Zemanová (Ivar CS – Author Team) 2, 3. Hejhalová (Dukla Praha) 1.
Ženy:

1. Machačová 52, 2. Kohoutková 18, 3. Ševčíková (všechny Dukla Praha) 16.
Junioři:

1. Bittner (Mapei Merida Kaňkovský) 33, 2. Široký (TJ Favorit Brno) 31, 3. Sporysch (Roman Kreuziger Cycling Academy) 13.

Kompletní výsledky závodu naleznete zde: https://www.sportsoft.cz/cs/zavod/overview/5322

https://www.sportsoft.cz/cs/zavod/overview/5322

FOTO ČEZ Cyklo Tam Tábor

Autor článku: Jaroslav Cícha