Paracyklistika

Koblasa v časovce na SP v para cyklistice sedmý!

Druhý den v kanadské provincii Quebec pokračoval Světový pohár UCI časovkami. Tentokráte se na startovní rampu postavili stojící cyklisté z kategorie „C“. Český výběr poslal do boje 2 borce z kategorie MC2 – Ivo Koblasu a Michala Starka.

Z dvoje reprezentačních kolegů se dle očekávání lépe vedlo Koblasovi, který dokončil svou časovku v čase 26:44.75, což Ivovi vyneslo celkové 7.místo. Osobní manažer Ivo Koblasa starší hodnotil výstup svého svěřence takto: „Silniční časovka byla pořadateli postavena v ulicích města Quebec, což znamenalo postavení velmi technického okruhu, plného velkého počtu ostrých zatáček. Ivo, co by druhý muž světového poháru, startoval 3. od konce startovního pole, což jeho týmu umožnilo sledovat průběžné časy největších soupeřů. Vzhledem k technické trati byl týmem vytyčen Ivovi cíl umístění v TOP TEN. Ivo na trati poctivě ttrénoval,a tak i přes svůj handicap s přechytáváním řidítek nenechal dnes nikoho na pochybách, že vytyčený cíl splní. Ivo na trati udržoval strojové tempo, které mu vyneslo 7. místo v cíli, což je velký úspěch a to především k výslednému času, který slibuje ještě lepší umístění na blížícím se Mistrovství světa.

Vůbec jako první startující v kategorii MC2 byl náš druhý reprezentant – dlouholetý reprezentační veterán Michal Stark. Michal zvládnul zajet svou časovku v čase 31:41.74 a závod dokončil jako 14. v pořadí. Hodnocení Michala bezprostředně po závodě: „Časovka se mi kupodivu nejela úplně špatně. Stále se potýkám s následky covidu, ale byl jsem schopný udýchat vysoké tepy. Jediným zádrhelem byla chvilka kdy mě v kopci dojel později vítězný Australan Darren Hicks. Zběsile jsem se snažil mu jet alespoň „optického háka“, ale špatně jsem si přehodil a spadl mi řetěz. Celá tato eskapáda mě stála cca půl minuty. Přesto i kdybych se vyhnul této chybě, tak bych zůstal na 14.místě. Není to zrovna výkonnostní hitparáda, ale v této konkurenci asi maximum možného. Silniční závod snad nabídne výsledkový posun. Jsme malý, ale skvělý tým! Děkuji všem za podporu.

Výkon obou reprezentantů shrnul také reprezentační trenér Lukáš Petr: „Kluci „céčkaři“ startovali kousek po sobě, takže volba mechanického vozu padla na mladšího z nich, Iva. Michal i přes vleklé problémy s Covidem podal hezký výkon a spadlý řetěz ve druhém okruhu ho možná připravil o trochu lepší umístění. Ivo časovku krásně rozjel, musím ho pochválit za zvýšenou frekvenci šlapání a profesorsky rozložené tempo. Oba okruhy zajel ve shodném čase 13:22. Jde vidět, že i Ivo na sobě pracuje a doufám, že brzy přijde jeho den D.

Zítra čeká naše borce první den silničních závodů. Časový program Světového poháru přiřadil první start kategorii MH1, kde se můžeme těšit na Patrika Jahodu, který ve čtvrtek vybojoval doposud jedinou medaili pro náš národní tým. Patrik startuje v 8:02 ráno místního času (tj. 14:02 v ČR). Silniční závod čeká zítra také Romana Šejnu v kategorii MT1. Romana budeme moci vidět na startovním roštu ve 14:00 místního času (tj. 20:00 v ČR). Oba borci mají medailové ambice, proto jim držme palce!