Šumpík ovládl Brilon Cup v Náměšti

Junior Pavel Šumpík z týmu Roman Kreuziger Cycling Academy potvrdil skvělou formu z posledních dní a suverénně vyhrál úvodní závod Českého poháru v silniční cyklistice Brilon Cupu pro ženy a mládežnické kategorie, který se jel v Náměšti nad Oslavou.

Český juniorský reprezentant Šumpík skončil nedávno celkově třetí na etapovém závodě RIXXO Ster van Zuid-Limburg v Belgii, kde vyhrál časovku a jel ve žlutém, před týdnem dojel po skvělém výkonu druhý na Bíteši v souboji s mužskou elitou. No a v Náměšti na 100kilometrové trati jen potvrdil roli největšího favorita. Do cíle přijel sám s náskokem 39 sekund před Štěpánem Zahálkou z Mapei Merida Kaňkovský.

„Forma je opravdu dobrá. Povedla se mi příprava a s trenérem Tomášem Holubem jsme to dobře načasovali,“ řekl Šumpík.

V závodě byl odjetý se Zahálkou a týmovým kolegou Peškem, dvě kola před cílem nasadil k rozhodujícímu útoku. „Byla výhoda, že jsme v té skupince měli převahu, tak jsme toho chtěli využít. Jsem rád, že se to povedlo hned na první pokus. Chci poděkovat celému týmu za podporu,“ dodal vítěz, který si nyní dá týden volno a pak ho čeká GP West Bohemia, a hlavně Závod míru juniorů.

Závod žen vyhrála Maďarka Petra Zsankóová, za ní se seřadily hned tři závodnice pražské Dukly Nela Slaníková, Nicole Hartychová a Jarmila Machačová.

Výsledky – ženy (70 km):1. Zsankóová (Maď.) 1:59:58, 2. Slaníková +8, 3. Hartychová +20, 4. Machačová (vš. Dukla Praha) +46, 5. Jeřábková (Brilon Racing Team) + 3:54.

Junioři (100 km): 1. Šumpík (Roman Kreuziger Cycling Academy) 2:30:54, 2. Š. Zahálka (Mapei Merida Kaňkovský) +39, 3. Pešek (Roman Kreuziger Cycling Academy) +1:21, 4. Bittman (Rexonix Kovo Praha), 5. Piták (Mapei Merida Kaňkovský) oba +2:42.

Juniorky (70 km):1. Chladoňová (SR) 1:59:58, 2. Douděrová (BB Com Cycling Team) +18, 3. Ungerová (SR) +2:05.

Kadeti (60 km):1. Matyasik (Pol.) 1:34:16, 2. Vorel (Rexonix Kovo Praha), 3. Pastva (SR) vš. stejný čas.

Kadetky (40 km): 1. Cermanová (Lokomotiva Beroun) 1:07:50, 2. Galovičová (SR) +9, 3. Grohová (Dukla Praha) +1:56.

Starší žáci (40 km):1. Záchenský (SR) 1:05:14, starší žákyně (20 km): 1. Rafajová (SR) 35:58, mladší žáci (20 km): 1. Semerád (Rexonix Kovo Praha) 35:56, mladší žákyně (20 km): 1. Bursíková (Expres Cz – Bmd Team Kolín) 36:43.

Autor článku: Jan Krůta