Štybarův druhý start již přinesl vítězství

Druhý start v cyklokrosovém terénu již přinesl Zdeňku Štybarovi vítězství. Po druhém místě v sobotním závodu Slovenského poháru v Dohňanech (C2) za Belgičanem Wardem Huybsem dnes již Štybar svého hlavního soupeře porazil. Češi vyhráli všechny závody. Mezi ženami byla první Kristýna Zemanová před Pavlou Havlíkovou a mezi juniory vyhrál Václav Ježek před Filipem Samcem.

Ještě stále jezdec týmu Quick-Step Alpha Vinyl však musel o prvenství bojovat až do závěru závodu a jeho role byla složitá, protože pro nedostatek bodů ve světovém žebříčku startoval až z třetí řady.

„Trať bylo skoro stejné, jen tam byly dvě nové roviny a to mi asi více vyhovovalo. Začátek byl rychlejší a já z toho byl trochu rozhozen, ale závěr jsem jel lépe. Startoval jsem ze třetí řadě, chvíli mi trvalo než jsem se dostal dopředu,“ řekl Zdeněk Štybar.

Ve čtvrtek ještě pojede trojnásobný světový šampion závod druhé kategorie v belgickém Ardooie, potom se hned přesune domů do Stříbra a následně do Tábora, kde jej čeká start v prvním závodu Světového poháru na evropských tratích. „Určitě to ale nebude, že bych bojoval o nějaké velké umístění, spíše chci závodit před českými fanoušky. Moc prostoru připravit se na krosové závody nebylo, pojedu ze silniční přípravy. Jel jsem MS na silnici v Austrálii, potom MS v gravelu a měl hodně cestování. Každopádně ale pojedu co to dá, samozřejmě mě cyklokros baví, ale nikdo nemůže očekávat žádné velké výsledky,“ dodal Štybar.

1. Štybar (ČR) 59:41, 2. Huybs (Belg.) +3, 3. Konwa (Pol.) +56, 4. Jindřich +2:02, …6. Říman +2:52, 8. Hula +4:34, 9. Rajchart +4:44, 10. Zelený (všichni ČR) +4:52.

1. Zemanová 46:08, 2. Havlíková (obě (ČR) +5, 3. Truyenová (Belg.) +49, …6. Jeřábková    +2:08, 7. Vaníčková (obě ČR) +2:19.

1. Ježek 39:34, 2. Samec (obě ČR) +22, 3. Schwarzbacher (SR) +1:03, …6. Novotný +1:36, 7. Kuba +1:45, 9. Rubeš +2:09, 10. Šumpík (všichni ČR) +2:32.