Dráha

Sprinterskými šampiony Matěj Bohuslávek a Veronika Jaborníková

Matěj Bohuslávek a Veronika Jaborníková z Dukly Brno ovládli v úvodní den domácího šampionátu ve sprinterských disciplínách v Brně závod ve sprintu. Bohuslávek zajel nejrychlejší čas v kvalifikaci 10,270 a celým závodem prošel bez zaváhání a ve finále porazil ve dvou jízdách svého týmového kolegu Dominika Topinku a bronz bral další jezdec Dukly Brno Jakub Šťastný.

To samé platí i v případě Veroniky Jaborníkové, kterou na stupně vítězek doplnily její kolegyně z Dukly Brno Anna Jaborníková a Kateřina Sára Peterková. Závod juniorek vyhrála Karolína Richterová (TUFO Pardus Prostějov), zlato mezi juniory vybojoval Richard Kobr z Roman Kreuziger Cycling Academy.

Výsledky:

Sprint:

Muži:

Finále: Bohuslávek – Topinka 2:0, o 3. místo: Šťastný – Malášek (všichni Dukla Brno) 2:0.

Ženy:

Finále: V. Jaborníková – A. Jaborníková 2:0, o 3. místo: Peterková – Mikšaníková (všechny Dukla Brno) 2:1.

Žákyně:

Finále: Jarošová (Dukla Brno) – Stanley (Rexonix KOVO Praha) 2:0.

Mladší žáci:

Finále: Čtrnáctý (Dukla Praha) – Markusek (Rexonix KOVO Praha) 2:0.

Starší žáci:

Finále: Bečka (TJ Stadion Louny) – Bradáč (Dukla Praha) 2:0.

Kadetky:

Finále: E. Lazarová (Dukla Brno) – Viková (Dukla Praha) 2:0.

Kadeti:

Richter (Dukla Brno) – Icha (Dukla Praha) 2:0.

Juniorky:

Finále: Richterová (TUFO Pardus Prostějov) – Míčková (Sportcomplex Břeclav) 2:0.

Junioři:

Finále: Rich. Kobr – Kohout (Roman Kreuziger Cycling Academy) 2:0, o 3. místo: Pořízek (Rexonix KOVO Praha) – Hladík (Roman Kreuziger Cycling Academy) 2:1.

Autor článku: Jaroslav Cícha