SP Lenzerheide: Čábelická 38., Sáska ve třiadvacítce 22.

Česká reprezentantka Jitka Čábelická, která se vrátila po zranění do závodního kolotoče, skončila v dalším díle Světového poháru horských kol v cross country v Lenzerheide na 38. místě.

Závod žen vyhrála Loana Lecomte z Francie. Nejlepší z pětice startujících Češek byla Čábelická na 38. místě s více než osmiminutovou ztrátou na Francouzku.

Závod elitních mužů ovládl Ital Braidot, který slavil díky kolizi Švýcarů Flückigera a Schurtera těsně před cílem. Nejlepším Čechem byl Jan Vastl na 58. místě s mankem necelých sedmi minut na vítěze. Mezi nejlepšími muži světa chyběla na startu česká jednička Ondřej Cink, ten vynechal závod z důvodu nemoci.

V celkovém hodnocení Světového poháru je nejvýše na 19. místě Ondřej Cink. Mezi ženami je 45. Tereza Tvarůžková.

V kategorii do třiadvaceti let obsadil 22. místo Jan Sáska, mezi ženami finišovala 33. Zuzana Šafářová.

Ženy U23:

1. Sofie Pedersen (Dán.) 1:06:00, 2. Line Burquier (Fr.) +0:00, 3. Puck Pieterse (Niz., Alpecin Fenix) +1:12, … 33. Zuzana Šafářová (Rouvy Specialized) +8:58, 52. Karolína Bedrníková (Expres CZ Tufo Kolín) +12:47.

Muži U23:

1. Martin Vidaure Kossmann (Chile, Lexware MTB) 1:08:08 hod. 2. Carter Woods (Kan., Norco) +0:26 3. Charlie Aldridge (Brit.) +0:56 … 22. Jan Sáska (Rouvy Specialized) +4:15, 37. Jan Zatloukal (Nutrend Specialized) +5:33, 47. Filip Konečný (Nutrend Specialized) +6:17, 114. Jakub Vlasatý (Rouvy Specialized) -1 kolo.

Ženy Elite:

1. Loana Lecomte (Fr., Canyon Cllctv) 1:17:31, 2. Jenny Rissveds (Švéd., Team 31) +0:08, 3. Alessandra Kelles (Švýc., Thömus Maxon) +0:24, … 38. Jitka Čábelická (GAPP System Kolofix) +8:11, 52. Jana Czeczinkarová (LIV Elmtrade) +10:16, 55. Tereza Tvarůžková (Expres CZ Tufo Kolín) +10:56, 64. Karla Štěpánová (Cyklostar Head Pirelli) -1 kolo, 70. Barbora Průdková (Multicraft MTB) -2 kola.

Muži Elite:

1. Luca Braidot (It., Santa Cruz FSA) 1:17:32, 2. Alan Hatherly (RSA, Cannondale Factory) +0:00, 3. Mathias Flückiger (Švýc., Thömus Maxon) +0:04, … 58. Jan Vastl (GAPP System Kolofix) +6:48, 60. Jan Škarnitzl (GAPP System Kolofix) +6:54, 68. Lukáš Kobes (GAPP System Kolofix) +8:19, 80. Matěj Průdek (Multicraft MTB) +10:00.

Autor článku: Filip Švestka