Skvělé vystoupení českých bikerů v Heubachu

Početné zastoupení českých reprezentantů se představilo na Mountainbikefestival Bike the Rock v německém Heubachu, zařazeném v kategorii UCI HC. Pro juniory se podnik uskutečnil jako závod Juniorské světové série.

Mezi juniory ve skvělých výsledcích pokračuje Ondřej Novotný, který ve světové juniorské konkurenci a národním dresu obsadil pódiové třetí místo. Jako třináctí dokončil Václav Naxera (Expres CZ Tufo Team Kolín) a dvacátý František Hojka (ČR). V závodě zvítězil Barnabás Vas z Maďarska.

Skvělý výsledek a také osobní výkonnostní maximum předvedla Eliška Hanáková (ČR), která v juniorské kategorii obsadila čtvrté místo. Jako dvacátá finišovala Kateřina Beyerová (Rouvy Specialized). Vítězství slavila Katrin Embacher z Rakouska.

V kategorii do třiadvaceti let se z českých reprezentantů představil pouze jeden muž a ten se také umístil v elitní desítce. Jan Zatloukal v barvách týmu Nutrend Specialized Racing dokončil závod jako šestý, když slavil vítězství Ethan Rose (Team Talley’s – Kiwi MTB Collective) z Nového Zélandu.

Mezi elitními muži doslova vydřel páté místo Ondřej Cink (Primaflor Mondraker Genuins). Skvěle si vedli také 14. Lukáš Kobes (GAPP System – Kolofix) a 20. Jan Vastl (Rouvy Specialized). Zlato slavil domácí Julian Schelb z celku STOP&GO MTB Team.

V elitních ženách potvrdila svojí výkonnost Jitka Čábelická (GAPP System – Kolofix MTB), která v závodě kategorie HC finišovala jako sedmá. 18. místo v závodě obsadila Patricie Srnská (Dukla Praha).

Kompletní výsledky závodu Heubacher Mountainbikefestival Bike the Rock 2023 naleznete na  my.raceresult.com.

Autor článku: Filip Švestka