MTB

Škoda Pražský pohár – vydařená derniéra v Beckově

Škoda Pražský pohár – vydařená derniéra v Beckově

Úvodní kolo volnočasového seriálu horských kol ŠKODA Pražský MTB pohár 2021 se uskutečnilo v Beckově a pro tuto oblíbenou bikovou lokalitu, kde trénuje úspěšný mládežnický tým ADASTRA Cycling Team, to byl i závod poslední. Závod elitních kategorií mužů a žen ovládli čeští reprezentanti Karla Štěpánová (Maloja Pushbikers MTB) a Jaromír Skála (ROUVY Specialized Cycling Team).

Silná sobotní noční bouřka nijak neublížila kvalitě přírodní tratě v Beckově a nedělní slunné počasí bylo cyklisticky téměř ideální. Závody všech vypsaných kategorií přinesly zajímavé souboje a sportovní prožitky umocněné tím, že pro většinu cyklistů se jednalo o vůbec první start po pandemických omezeních. Závody kategorií žáků a kadetů měly prestižní nádech díky statutu jednoho z nominačních závodů pro mistrovství Evropy mládeže, které se uskuteční počátkem července v italské Pile.

Bohužel, pro oblíbený bikový areál v Beckově byl nedělní závod derniérou a další závody se v této lokalitě už pořádat nebudou. Paradoxním důvodem je záporné úřednické rozhodnutí, přestože majitel pozemku na kterém se areál nachází s využitím svého pozemku pro veřejný, volnočasový sport souhlasí. Areál v Beckově tedy bude doslova „srovnán se zemí“ a další využití mít nebude.

Nicméně, na každém konci je zajímavé to, že něco nového začíná. To platí i pro místní klub ADASTRA, který už aktivně usiluje o vybudování nového tréninkového centra v nedalekých Klecanech. Držíme aktivním bikerům palce a věříme, že se v Klecanech podaří uskutečnit závod některého z budoucích ročníků ŠKODA Pražského MTB poháru.  

Pořadatelský tým ŠKODA Pražského MTB poháru velmi děkuje své „MTB Family“ za dodržení a respektování všech opatření, která byla vládním nařízením pro závod v Beckově vyžadována.

ŠKODA Pražský MTB pohár pokračuje už za dva týdny dvojzávodem na Zličíně.

Výsledky 1. kolo ŠKODA Pražský MTB pohár 2021, Beckov: https://www.sportt.cz/racesResults/resultlist/1069

FOTO  Jarka Krakovičová

Autor článku: Jaroslav Cícha