MTB

ŠKODA Pražský MTB pohár pokračuje mistrovským závodem ve Kbelích

ŠKODA Pražský MTB pohár pokračuje mistrovským závodem ve Kbelích

V pondělí 1. května pokračuje volnočasový seriál horských kol v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní kategorie, včetně cyklistů s handicapem, ŠKODA Pražský MTB pohár druhým závodem ve Kbelích. Závod je zároveň vypsán jako mistrovství Prahy a ve vloženém závodě se uskuteční také mistrovství České republiky neslyšících cyklistů.

Nezvyklý závodní den – pondělí, zvolili pro svůj druhý závod pořadatelé jednoho z nejnavštěvovanějších českých bikových seriálů, ŠKODA Pražského MTB poháru. Důvodem je především snaha co nejvíce eliminovat termínové kolize s dalšími závody. Pohled do plnících se startovních listin napovídá, že tento krok byl správný a po rekordně obsazeném březnovém závodě v Motole, čeká účastnický rekord pravděpodobně i pražské Kbely.

Není divu, protože kbelský závod nebude pouze bojem o unikátní poháry s pražskou dlažební kostkou pro ty nejlepší v celkovém pořadí celoroční soutěže. Závod ve Kbelích bude zároveň i mistrovstvím Prahy pro kategorie žáci, kadeti a junioři.  Novopečení mistři Prahy obdrží mimo dalších cen i tradiční mistrovské dresy.

Kbelský závod bude ale hostitelem ještě jednoho mistrovského závodu. Pořadatelé ŠKODA Pražského MTB poháru jsou dlouhodobě hrdým pořadatelem mistrovstvím ČR pro neslyšící cyklisty. Komunita cyklistů se sluchovým handicapem má v České republice dlouhou a velmi úspěšnou tradici ověnčenou mnoha tituly ze světových závodů nejvyšší úrovně, včetně medailistů MS a ME a zaslouží si právem respekt a úctu sportovní veřejnosti.

Pořadatelský tým nadšenců z klubu Kbely Cycling Team vedený Miroslavem Svobodou postavil trať podobnou s minulými ročníky, zasazenou do trailů lesoparku Letňany. „Okruh vede tradičním směrem i traily, které jezdci znají z minulých ročníků. Stále ale pracujeme na vylepšování trailů, klopených zatáček i technických sekcí. Trať bude připravená k tréninku v neděli 30. dubna od 14:00 hodin,“ upřesňuje ředitel závodu Míra Svoboda.  

Trať ve Kbelích je pravým opakem té motolské na které se uskutečnil úvodní pohárový podnik. Nedisponuje dlouhým stoupáním a složitými sjezdy, má spíše bikově – cyklokrosový charakter s prudkými výjezdy a častou změnou směru a právě toto z ní činí, v případě závodního tempa, náročnou záležitost a kbelský závod tak z důvodu kvalitního tréninku vyhledávají i specialisté cyklokrosaři a silničáři. 

FOTO: www.prahamtb.cz

Autor článku: Jaroslav Cícha