Silnice

Škoda Cup pokračuje v Ostravě

Škoda Cup pokračuje v Ostravě

Letos hodně okleštěná domácí silniční sezona bude mít pokračování v Hrabyni v okrese Opava, kde je Národní Památník II. světové války, v neděli 30. srpna. Na programu je po koronavirové pauze teprve druhý díl Škoda Cupu – Českého poháru 2020 na silnici. Čtrnáct dnů po domácím mistrovském závodu se tak domácí špička sejde na startu letos teprve potřetí.

Do závodu vyrazí muži kategorií Elite a U23 a čeká na ně sedm okruhů dlouhých 21 kilometrů, celkem tedy 147 kilometrů. Trasa okruhu vede z Hrabyně přes Josefovice, Velká Polom, Háj ve Slezku, Nad Valchou, Smolkov, Lhota, Mokré Lazce a zpět do Hrabyně. Start závodu, jehož pořadatelem je Sdružení sportovních klubů Vítkovice z. S. a YOGI, je ve 14:00.

„Vždy jsme řešili problém s prostorem pro týmy a letos jsme zkusili Hrabyni, kde tento prostor je veliký a kde si mohou týmy postavit své stánky. Výhodou je, že závod se jede v jednom okrese, takže policejní zajištění by mělo být na velmi dobré úrovni. Okruh je jednosměrně uzavřený a jsou na něm dva výživné kopce – první v Háji a pak před cílem. Ten měří dva kilometry a je to po velmi široké a kvalitní silnici. Myslím, že to nebude nudný okruh,“ řekl ředitel závod Vítězslav Dostál.

V zatím jediném závodu Škoda Cupu 2020 v Záboří hráli první housle jezdci kategorie U23. Zvítězil sice Němec Timon Loderer, ale z domácích cyklistů byl druhý Vojtěch Sedláček (reprezentace ČR), čtvrtý Vojtěch Řepa (Topforex – Lapierre), navíc šestý skončil junior Mathias Vacek (reprezentace ČR) a devátý byl Martin Voltr (Dukla Praha). Mezi ně se dokázal vklínit pouze celkově pátý Matěj Zahálka (Elkov Kasper).

Přihlášena je tentokrát většina z těch, kteří startovali na MČR v Mladé Boleslavi, přijedou i cyklisté z Rakouska, Německa, Slovenska a Polska.

Další program Škoda Cupu 2020:

27. září: Kyjov

3. října: Rokycany

4. října: Mladá Boleslav

11. října: Brno – Mikulov (Visegrádská čtyřka).

FOTO Jan Brychta

Autor článku: Jaroslav Cícha