Škoda Auto ČP v maratonu míří premiérově na Šumavu

Škoda Auto ČP v maratonu míří premiérově na Šumavu

Škoda Auto Český pohár v maratonu na Šumavě již 27. července.

Cyklistický seriál horských kol Prima CUP míří na Šumavu, kde se v sobotu 27. července odehraje premiéra závodu ČEZ Šumavský MTB maraton.

V pořadí sedmý závod seriálu nabídne skvělé bikové podmínky a oslní krásou šumavské přírody i rozmanitostí tras. Připravené jsou tři varianty, aby si každý účastník našel tu pravou, vyhovující jeho schopnostem a zkušenostem. Závodníci si užijí nádherné výhledy a přírodní scenérie, které Šumava nabízí.

Pro ty, kteří milují opravdové výzvy, je připravená hlavní trasa o délce 62 kilometrů. Ta je určená pro zkušené cyklisty a závodníky, kteří se nebojí náročného terénu, stoupání a technicky náročných úseků. Trať vede malebnými kouty Šumavy, hustými lesy, horskými loukami, kolem řek a potoků. Nebudou chybět strmá stoupání, která prověří fyzickou kondici účastníků na maximum. I proto je závod zařazen do nejvyšší domácí soutěže v maratonu, kterou je Škoda Auto Český pohár v maratonu.

Těm, kteří preferují méně náročnou jízdu, je určená hobby trasa o délce 29 kilometrů. Ta je ideální pro sportovce, kteří si chtějí užít cyklistiku v krásné přírodě bez extrémní fyzické zátěže. Trasa je navržená tak, aby byla přístupná i méně zkušeným cyklistům.I  tato trasa nabídne krásné výhledy a přírodní scenérie, které jsou pro Šumavu typické. Účastníci se mohou těšit na příjemnou jízdu lesními cestami a zábavnými stoupáními.

Rodinná 17 kilometrová trasa je ideální pro rodiče s dětmi, kteří chtějí strávit čas v přírodě a aktivně se zapojit do cyklistického závodu. Trasa je bezpečná a nenáročná, takže ji zvládnou i děti a méně zkušení cyklisté. Rodinná trasa vede přes krásné a klidné části Šumavy.

Svůj závodní program okusí i děti do 10 let. Okruhy jsou navrženy tak, aby byly bezpečné a zábavné, a děti si mohly užít závodění v přátelském a podporujícím prostředí. Pro mnoho z nich to bude první závodní zkušenost, která může být základem pro jejich budoucí zájem o cyklistiku a sport obecně. 

Po závodě se mohou účastníci těšit na bohatou tombolu s hlavní cenou kolem značky Merida. Soutěžit se bude také o voucher do hotelu Savannah nebo o rodinný voucher do Aquaparku Čestlice.

Pořadatelé slibují nezapomenutelný zážitek pro všechny účastníky, ať už se jedná o zkušené závodníky, rekreační cyklisty, rodiny s dětmi či nejmladší sportovce. ČEZ Šumavský MTB maraton je akcí, která spojuje sportovní výzvu s krásnou přírodou, přátelskou atmosférou, a proto by si ji neměl nechat ujít žádný milovník cyklistiky.

Vrcholem seriálu Prima CUP bude 10. srpna Škoda Auto Mistrovství ČR v maratonu v Karlových Varech.

Informace o závodě včetně výhodných přihlášek najdete na www.iprimacup.cz.

Autor článku: Filip Švestka

Související

Doporučené