ŠKODA AUTO ČP V MARATONU: Vítězství slavili Flašarová a Adel

Závodem Generali Česká pojišťovna Stolové hory odstartoval dvanácti dílný seriál Prima CUP

V krajinné oblasti Broumovsko byl pro účastníky připraven po vydatném dešti nelehký okruh. Náročnosti přidaly i dopolední přeháňky, ale ani ty neodradily několik stovek účastníků, aby se postavily na start. V odpoledních hodinách jim pak bylo odměnou odpolední sluníčko.

Jako první se vydali závodníci na trasu A, která byla rovněž vypsána jako ŠKODA AUTO Český pohár v maratonu. V závodě po třech náročných okruzích po více jak 52 kilometrech dorazil do cíle jako první několika násobný vítěz seriálu Filip Adel. V elitních ženách slavila vítězství Nikol Flašarová.

Na střední trase o délce 36 kilometrů si dojeli pro suverénní vítězství Daniel Sporysch a mezi ženami zvítězila Martina Sulzbacherová. Na trase Prima jízdy zvítězili Kryštof Friedl a Zuzana Krátká.

Ve sobotu 5. června pokračuje seriál Prima CUP závodem ŠKODA AUTO Dolní Morava, kde se v závodě zapsaném v kalendáři Mezinárodní cyklistické unie sejde nejen česká maratonská špička. Na Dolní Moravě, kromě atraktivního doprovodného programu místního resortu, nebudou chybět dětské závody pro děti do deseti let. Registrace na závod jsou v rámci mimořádných opatření možné pouze online a to do středy 2. června.