MTB

Škoda Auto Český pohár v maratonu pokračuje UCI závodem na Dolní Moravě

Škoda Auto Český pohár v maratonu pokračuje UCI závodem na Dolní Moravě

Nejvyšší domácí soutěž v maratonu, Škoda Auto Český pohár v maratonu, pokračuje 8. června závodem UCI kategorie C2 na Dolní Moravě. 

Dolní Morava se stane již po šesté dějištěm seriálu horských kol Prima CUP a jak už zde bývá zvykem, cyklistika nebude pouze jedinou možností, jak si užít druhý červnový víkend. 

Kromě závodního programu, v podobě tří rozmanitých tras a dětských závodů, si mohou návštěvníci užít širokou sportovní nabídku Horského resortu Dolní Morava.

Letošní čtvrtý závod seriálu Prima CUP se odehraje 8. června pod Králickým Sněžníkem, a nebude se zůstávat pouze pod ním, když dvě ze tří tras se vydají přes Polsko kolem stejnojmenného pohoří ve směru hodinových ručiček.

Nejdelší 89 kilometrová trasa závodu Škoda Auto Dolní Morava splňuje světové standardy maratonského podniku a proto je také závod zapsán v kalendáři Mezinárodní cyklistické unie v kategorii C2. Na startu se sejdou nadšení bikeři, ale i nejlepší čeští maratonci, včetně evropských.

Střední trasa B je určená pro amatérské jezdce a nabídne porci 56 kilometrů, zatímco nejkratší trasa C, o délce 17 km, je ideální volbou pro rodiny s dětmi a méně zkušené cyklisty. 

Všechny tři trasy neminou krásné panoramatické výhledy na Králický Sněžník a jeho okolí, ale i místní dominanty a atrakce, jako je například průjezd kolem nejdelšího pěšího visutého mostu na světě Sky Bridge 721 nebo také pohled na Stezku v oblacích. 

Nejen ty budou zajímavým zpestřením pro závodníky a jejich rodiny. Horský resort je domovem pro řadu dalších atrakcí jako je Trail park, Fun park, Mamutíkův vodní park, nejdelší bobová dráha v Česku a mnoho dalších sportovních aktivit, které lze během víkendu využít. 

Závodní program budou mít také ti nejmladší. Pro děti do deseti let jsou připraveny závody v bezprostřední blízkosti areálu U Slona, takže i ti nejmenší mají šanci zažít zábavný den plný pohybu.

Kromě sportovního klání se mohou účastníci těšit také na tombolu s atraktivními cenami, kde bude hlavní cenou horské kolo značky Merida, dva rodinné vstupy do Aqupalace Praha nebo balíček s cyklistickým vybavením od Škoda Auto.

Zaregistrujte se do závodu Škoda Auto Dolní Morava již nyní výhodně online a nepromeškejte skvělý sportovní víkend na Dolní Moravě. 

Podrobné informace o seriálu Prima CUP 2024 na www.iprimacup.cz.

Autor článku: Filip Švestka