Silnice

Silničním mistrem kategorie U23 se stal Petr Kelemen

Silničním mistrem kategorie U23 se stal Petr Kelemen

Jednoznačným vítězem, naprosto zaslouženým, na společném silničním šampionátu českých a slovenských cyklistů kategorie U23 se v České Třebové stal Petr Kelemen jezdící ve stáji Tudor Pro Cycling. Pro další dvě medaile si dojeli stříbrný Jakub Ťoupalík (Elkov Kasper) a bronz vybojoval Jan Kašpar z ATT Investments. Slovenským mistrem se stal Lukáš Kubiš (Dukla Bánská Bystrica).

Kelemen si závod doslova podmanil, se všemi soupeři si pohrál. Hned v prvním ze sedmi okruhů, z nichž každý měřil 21,3 kilometru, odjel všem soupeřům a ti jej opět viděli až v cíli. Za ním se vydala desetičlenná skupina, ale z jeho největšího náskoku, který se vyšplhal až na čtyři a půl minuty, dokázala jen odstup snížit na dvě minuty. Potom se i tato skupina rozdělila a do cíle dojížděli závodníci prakticky po jednom.

„Bylo to takové zajímavé. Vždy na začátku dělám takové srandy a nastoupím. V prvním kopci byly dva nástupy a potom jsem se zvedl já a když se otočil, tak za mnou nikdo. Když už jsem měl tři minuty, tak si řekl, že pojedu. Byl ale dost velký vítr a o to, to bylo těžší, ale zvládl jsem to. Když jsem najížděl do posledních tří kol, tak jsem si říkal, že už opravdu musím jet, i když jednu chvíli jsem tak trochu čekal na desítku jezdců za mnou, ale nepřibližovali se. Poslední dvě kola byla hodně náročné, byl jsem již dost mrtvý, ale vyšlo to a závěrečný finiš jsem si užil,“ řekl Petr Kelemen, který v silničním závodu vybojoval svoji první medaili, když na stupních vítězů byl již v časovce.

„Nemám moc rád závody na rovině, letos to bylo konečně něco těžšího a to mi vyhovuje,“ dodal nový český mistr.

Výsledky:

1. P. Kelemen (Tudor Pro Cycling) 3:53:10, 2. J. Ťoupalík (Elkov Kasper) +1:21, 3. Kašpar (ATT Investments) +1:22, 4. Voltr (Favorit Brno) +1:27, 5. Bittner (Development Team  DSM) +2:47, 6. Řeha (Elkov Kasper) +4:31.

FOTO Jan Brychta

Autor článku: Jaroslav Cícha