Ševčíková vyhrála další díl Českého poháru na dráze

Petra Ševčíková vybojovala i druhý den závodů Českého poháru na dráze v Prostějově prvenství v omniu. V závodě žen za ní skončily klubové kolegyně Jarmila Machačová a Kateřina Kohoutková.

V závodech mládeže se k dvojici nejúspěšnějších týmů Dukly Praha a TUFO Pardus Prostějov v sobotu přidali závodníci TJ Favoritu Brno, kteří pětkrát vystoupili na stupně vítězů, stejně jako dva jmenované týmy.

Na prostějovském oválu tentokrát kroužili i muži ve dvou vložených závodech a nejlépe si vedl "třiadvacítkář" Petr Kelemen (CCC Development Team), který vyhrál scratch a v bodovacím závodu obsadil druhé místo za dalším jezdcem U23 Danielem Baborem z TUFO Pardus Prostějov.

Výsledky ČP v omniu:

Žákyně:

1. Lazarová 128, 2. Mikulášková (obě TJ Favorit Brno) 119, 3. Strakatá (Dukla Praha) 104.

Mladší žáci:

1. Žufánek (CK Dacom Pharma Kyjov) 117, 2. Lipenký (TUFO Pardus Prostějov) 98, 3. Hubáček (TJ Favorit Brno) 82.

Starší žáci:

1. Bittman (KOVO Praha) 125, 2. Podařil (Dukla Praha) 121, 3. Vavro (TJ Favorit Brno) 111.

Juniorky:

1. Bártová (TUFO Pardus Prostějov) 134, 2. Hejhalová (Dukla Praha) 117, 3. Parmová (TJ Stadion Louny) 42.

Kadetky:

1. Müllerová (TUFO Pardus Prostějov) 127, 2. Peterková (Roman Kreuziger Cycling Academy) 105, 3. Runtová (SportRaces Cycling Team) 103.

Kadeti:

1. Rich. Kobr (TJ Lokomotiva Beroun) 131, 2. Štec 121, 3. Koblížek (oba TUFO Pardus Prostějov) 102.

Junioři:

1.Čepek 143, 2. Vávra (oba Dukla Praha) 142, 3. Široký (TJ Favorit Brno) 133.

Ženy:

1. Ševčíková 109, 2. Machačová 88, 3. Kohoutková (všechny Dukla Praha) 69.

Muži - vložené závody:

Scratch:

1. Petr Kelemen (CCC Development Team), 2. Kraus, 3. Pietruls (oba Dukla Praha), 4. Kromoser (Rak.), 5. Janoš (Dukla Praha), 6. Řeha (TUFO Pardus Prostějov).

Bodovací závod:

1. Babor (TUFO Pardus Prostějov) 69, 2. Petr Kelemen 58, 3. Pietrula 53, 4. Rugovac (Sparta Praha) 52, 5. Bárta (TUFO Pardus Prostějov) 31, 6. Kromoser 30.

Autor článku: Jakub Edr