MTB

Sauronovu kostku přinese Ježíšek

Sauronovu kostku přinese Ježíšek

Covic 19 bohužel stále drží „právo veta“ nad pořádáním sportovních a společenských akcí a ovlivňuje náš život. Tak tomu je i v případě slavnostního vyhlášení ŠKODA Pražského MTB poháru, které je nedílnou součástí seriálu horských kol v olympijském cross – country pro všechny věkové a výkonnostní skupiny cyklistů, včetně cyklistů s handicapem. S ohledem na aktuální, zhoršenou situaci pandemie a prognózu pro nejbližší období se pořadatelé soutěže rozhodli slavnostní večer v roce 2021 neuspořádat a atypické poháry s pražskou dlažební kostkou dostanou medailisté v dárkovém balíčku před vánočními svátky. 

Symbolem Pražského MTB poháru je od jeho počátku žulová kostka, charakteristická pro pražskou dlažbu, která je zasazená do každého poháru. V posledních letech začali pořadatelé poháry stylizovat do hlavní události daného roku. Například v roce 2018 byl zaznamenán více než dvojnásobný nárůst startujících ve všech kategoriích a tuto skutečnost vzdáleně symbolizuje jednoduše řešený pohár s názvem „Biker“. V roce 2019 byl pohár vyvedený do podoby olympijské pochodně v očekávání olympiády v Tokiu a rok 2020 symbolizovala „Kostka v kleci“, která připomíná těžké období pandemie.

A co inspirovalo pořadatelský tým v ročníku 2021 při tvorbě poháru, který dostal jméno „Sauronova kostka“? Předlohou se stalo „Sauronovo oko“ a „Sauronova věž“. Bájný symbol zla z legendárního díla Johna Ronalda Reuela Tolkiena Pán prstenů symbolizuje v „Sauronově kostce“ všudypřítomné nebezpečí, obavy a pocitovou temnotu způsobenou pandemií, která je stále v pozadí všech sportovních událostí, pražskou soutěž, které se v roce 2021 zúčastnilo přes 2000 aktivních sportovců, nevyjímaje.

Unikátní pohár ale není všechno, co závodníci, kteří se v sezóně 2021 umístili v celkovém pořadí na prvních třech místech, naleznou v dárkovém balíčku.

Vítězové jednotlivých kategorií obdrží prestižní dres celkového vítěze od společnosti Sýkora Sportswear, který zarámovaný či v jiné podobě zdobí Síň slávy už 216 bikerů v devítileté historii seriálu.

Samozřejmostí budou praktické a užitečné ceny od generálních partnerů poháru Nutrend a Specialized. Společnost Velocentrum Voleský přidá do balíčku poukaz na slevu 25% při nákupu doplňků značky Specialized v některé ze svých prodejen.          

Termíny Pražského MTB poháru 2022:

20. března: Motol

16. dubna: Kbely – Mistrovství Prahy

30. dubna: Zličín I

1. května: Zličín II

11. září: Libuš

25. září: Motol – Akademické MČR 

Autor článku: Jaroslav Cícha