ČSC

Řepa ovládl úvodní závod Visegrad 4 eCUP

Vojtěch Řepa ze španělské stáje Equipo Kern Pharma vyhrál úvodní podnik seriálu virtuálních cyklistických závodů Visegrad 4 e-cup na trenažerech, kterým byla GP České republiky.

Závod na platformě Rouvy se jel na 39,5 po části trasy legendární ardenské klasiky Lutych-Bastogne-Lutych. Přihlášeno do něj bylo celkem přes 600 startujících v kategoriích mužů i žen včetně početné mezinárodní účasti.

Z Evropy kromě Čechů a Slováků startovali i Poláci, Němci, Maďaři, Belgičané, Italové, Švýcaři, Francouzi, Španělé, Britové, Finové nebo Portugalci, nechyběli ani i borci z USA, Kanady, Kolumbie nebo Brazílie.

Pro Vojtěcha Řepu šlo o krásný comeback, byť jen na virtuálním poli. Vloni mu předčasně ukončily sezónu v červenci zdravotní problémy. Postihla ho Bellova obrna a měl problémy s hybností svalů v obličeji.

„Ty problémy byly dost vážné, ale teď už se naštěstí cítím lépe. Doufám, že je všechno za mnou. Dnes je to šest měsíců, co jsem začal mít ty komplikace a teď šlo o můj první závod od června. Chybí mi ještě intenzita, ale i díky těmto virtuálním závodům se můžu zlepšovat,“ uvedl Řepa, jehož nyní čeká týmové soustředění v Calpe.

Trasa GP České republiky mu vyhovovala. „Jsem z Vysočiny, kde je hodně krátkých kopců a člověk musí pořád makat. Takže jsem si to docela užil. Jelo se mi dobře, na druhou stranu musím být trpělivý, protože mě čeká ještě spousta práce,“ dodal vítěz závodu, který je bronzovým medailistou ze silničního závodu na ME 2000 v kategorii U23.

Ve finále zůstal na čele s Jaromírem Skálou z pořadatelského týmu Rouvy Specialized. Kilometr před cílem však Řepa zavelel k rozhodujícímu ataku a dojel si pro vítězství. „V posledním kopci zaútočil hodně tvrdě a já už neměl síly,“ přiznal Skála a prozradil recept, jak se nejlépe nachystat na závody na trenažeru. „Člověk musí být ve studené místnosti a hodně pít. Já za tu hodinu vypil dva bidony…“

„Určitě je to zpestření přípravy v zimě a dobrý trénink. Díky technologiím přeneseme skutečný svět do toho virtuálního,“ přiznal zkušený polský reprezentant Pawel Bernas.

Kategorii žen ovládla Kanaďanka Stephanie Briggsová, Češka Eliška Kvasničková skončila druhá.

Výsledky – muži: 1. Vojtěch Řepa (Equipo Kern Pharma) 1:00:53, 2. Jaromír Skála (ROUVY Specialized Cycling Team) -5, 3. Jiří Petr (Salomon/Suunto) -18.

Ženy: 1. Stephanie Briggsová (Kan./ ZVP Opto-Réseau) 1:08:57, 2. Eliška Kvasničková (SportRaces Cycling Team ) -3:13, 3. Hana Uhlíková (ČR) – 5:24.