MTB

Rauchfuss a Čábelická vyhráli letos poprvé IZOMAT Cup

Rauchfuss a Čábelická vyhráli letos poprvé IZOMAT Cup

Nejvýznamnější seriál v cross country – IZOMAT Cup, měl dnes na programu své čtvrté dějství, o body bojovali bikeři na známé trati v Bedřichově. První letošní start v seriálu IZOMAT Cup proměnil v jasné vítězství Marek Rauchfuss z celku Česká spořitelna – Accolaade, mezi ženami v závodu kategorie C1 kalendáře UCI,  poprvé letos kralovala obhájkyně loňského prvenství Jitka Čábelická (GAPP System – KOLOFIX MTB Racing Team).

Závod mužů byl víceméně jasnou záležitostí Rauchfusse. Jen první dva okruhy s ním držel krok Lukáš Kobes (GAPP System – KOLOFIX MTB Racing Team). Potom ovšem udělal chybu ve sjezdu, soupeř se mu dokázal vzdálit, a tak to zůstalo až do cíle.

O třetí místo bojovala dvojice Jan Vastl (GAPP System – KOLOFIX MTB Racing Team) a Jan Zatloukal (Nutrens Specialized Racing). V závěru měl více sil Vastl, ale i čtvrté místo stačilo mladému Zatloukalovi k udržení vedoucího postavení v průběžné klasifikaci.

Velmi jednostranný byl i závod žen. Čábelická, která v první podniku nestartovala, po třetích místech ve Městě Touškov a na Zadově tentokrát neměla soupeřku. Od prvního kola se usadila na čele a až do cíle jen svůj náskok navyšovala. Podobně na tom byla Jana Czeczinkarová (Liv Elmtrade Racing), která se rychle dostala na druhé místo a bez nejmenších problémů jej dovezla až do cíle. Dlouho o bronz bojovaly Karla Štěpánová (Cyklostar Head Pirelli) a mladá Adéla Holubová (kola-bbm.cz). V závěru se prosadila Štěpánová, která odsunula Holubovou na čtvrté místo a tím ji připravila o průběžné vedení na něž se dostala o deset bodů Czeczinkarová. Na startu ale chyběla dosud vedoucí Němka Lia Shrieversová.

Mezi juniory vybojoval třetí prvenství v řadě Ondřej Novotný z Dukly Praha a naprosto suverénně vede hodnocení IZOMAT Cupu, juniorkám vládla při absenci nejlepší dvojice Eliška Hanáková a Simona Spěšná Karla Nováková (Jaroslav Kulhavy Cycling Team).

Výsledky:

Muži:

1. Rauchfuss (Česká spořitelna – Accolaade) 1:23:56, 2. Kobes (GAPP System – KOLOFIX MTB Racing Team) +36, 3. Vastl (GAPP System – KOLOFIX MTB Racing Team) +1:07, 4. Zatloukal (Nutrens Specialized Racing) +1:33, 5. Ulík (SR/EXPRES CZ – TUFO Team Kolín) +2:20, 6. Sáska (ROUVY Specialized) +2:33.

Ženy:

1. Čábelická (GAPP System – KOLOFIX MTB Racing Team) 1:29:28, 2.  Czeczinkarová (Liv Elmtrade Racing) +1:47, 3. Štěpánová (Cyklostar Head Pirelli) +2:10, 4. Holubová (kola-bbm.cz) +2:52, 5. Průdková (Multicraft MTB team) +3:51, 6.  Buzsákiová (Maď./Strüby-Bixs Team) +4:22.

Junioři:

1.Novotný (Dukla Praha) 1:07:39, 2. Černý (EXPRES CZ – TUFO Team Kolín) +1:11, 3. Ježek (Brilon Racing Team) +1:35.

Juniorky:

1.Nováková (Jaroslav Kulhavy Cycling Team) 1:11:14, 2. Jeřábková (Brilon Racing Team) +58. 3. Viktorová (ROUVY Specialized) +1:27.

FOTO Jiří Greif

Autor článku: Jaroslav Cícha