Sálovka

Řasová a Mašek vyhráli ČR v krasojízdě v Želechovicích

Řasová a Mašek vyhráli ČR v krasojízdě v Želechovicích

Český pohár v krasojízdě v Želechovicích nad Dřevnicí, který pořádal Sokol Zlín-Prštné vyhráli v elitních kategoriích Štěpánka Řasová z TJ Pankrác Praha a Jakub Mašek ze Sokola Brno Řečkovice. Závod byl zároveň jedním z nominačních pro mistrovství světa, které se uskuteční letos v srpnu ve skotském Glasgow.

Řasová zajela výsledek 92,09 bodu, druhou příčku v těsném závěsu obsadila Michaela Vosičková z Němčic nad Hanou s 88,92 body. V kategorii mužů Mašek zajel výsledek 148,50 bodu, což byl současně i nejvyšší bodový výkon dne. Na druhém místě skončil Ondřej Hanzlíček z Komety Brno s 109,55 bodu.

Soutěže se zúčastnilo přes 40 závodníků. Velmi početná byla především kategorie žákyň, ve které startovala více než polovina účastníků.

Nejlepšími v kategorii žákyň a žáků byli Alena Čani z TJ Petřvald (69,55 bodů) a Tobiáš Vejchoda z Favoritu Brno (52,44 bodů). V kategorii juniorek Julie Tůmová z Pankráce Praha s 88,73 body porazila Kateřinu Vosičkovou z Němčic nad Hanou, která dosáhla na výsledek 85,57 bodů. O vítězství v kategorii juniorů bojovali dva svěřenci Komety Brno. Ze souboje nakonec vítězně vyšel Vojtěch Blažek se 74,46 body před Pavlem Šínem s 63,93 body.

Další kolo Českého poháru je na programu 1. dubna v Brně.

FOTO Petr Hrušecký

Autor článku: Jaroslav Cícha