Silnice

Rafkarna Velká cena Hradce Králové

Rafkarna Velká cena Hradce Králové

Tradiční silniční závod v centru města Hradce Králové, kritérium s tradicí od roku 1964, se bude opět konat 6. září od 15:00 na Masarykově náměstí. V rámci hlavního závodu kategorie muži ELITE se vám představí nejlepší české týmy. Závod je v letošním roce vypsán pro kategorie muži hobby, ženy hobby, juniory a juniorky.

Diváci závodu se letos mají opět na co těšit. Jako první se představí závodníci na handbikách, na kterých sportovci s různou úrovní tělesného handicapu předvádí naprosto neuvěřitelné výkony.

Cílem Hradeckého Cyklo festivalu bylo od začátku představit divákům široké spektrum cyklistických odvětví a tento závod bude mít rozhodně co nabídnout. Dalším bodem programu Cyklo festivalu je opět závod na koloběžkách, který je zároveň zařazen do Českého poháru v koloběhu.

„Letošní lahůdkou, která nemá v Hradci Králové obdoby, je závod na celosvětovém fenoménu s kořeny v Anglii – kola typu Brompton. Jedná se o exhibici i závody současně a to na skládacích kolech. Ty však mají od klasické Esky hodně daleko. Diváci uvidí, že i na ´skládačce´ se dá pořádně zazávodit,“ říká ředitel závodu Ondřej Rybín

Celý závodní den vyvrcholí silničním kritériem Rafkarny Velká cena Hradce Králové ELITE s trasou dlouhou 36 kilometrů. Všechny závody jsou vypsány jako hladké bez bodovacích sprintů. V průběhu závodu budou vyhlášeny prémie. Rekodmanem v počtu vítězství je s pěti výhrami Alois Kaňkovský, v roce 2018 se nejelo a loni byli nejlepší Martin Boubal (CK Příbram Fany Gastro) a Nikola Bajgerová (Dukla Praha).

Program:

15:00 Český pohár handbike

15:40 IDEA STRNADEL Český pohár v koloběhu

16:10 IDEA STRNADEL Český pohár v koloběhu

17:00 RAFKARNA Velká cena Hradce Králové HOBBY

17:40 CYKLOSPECIALITY MČR a SR skládacích kol Brompton

18:30 RAFKARNA Velká cena Hradce Králové ELITE

Propozice: https://www.rafkarna.cz/images/Propozice_Velka_cena_HK_29_6.pdf

Registrace: https://www.sportt.cz/register/1008

Autor článku: Jakub Edr