První soustředění cyklokrosové reprezentace již opět s Petrem Kloučkem

Úvodní soustředění cyklokrosové reprezentace před začínající sezonou již mají za sebou čeští jezdci. A byl již u něj i Petr Klouček, který se k reprezentaci vrátil po více jak desetileté přestávce. Čtyřiašedesátiletý odborník od 1. dubna zastává funkci šéftrenéra a trenérský tým spolu s ním tvoří Petr Dlask v pozici trenéra a Michal Bednář jako asistent.

První společné čtyřdenní soustředění se uskutečnilo v nové lokalitě, osmnáctka mladých jezdců z kategorií junioři, juniorky, muži U23 muže a ženy U23 se sešla na zámku v Liblicích, kde všichni našli perfektní zázemí po všech stránkách.

Při svém minulém úspěšném působení u české reprezentace byl Petr Klouček znám svým postojem k mladým jezdcům s nimiž neúnavě objížděl závody v zahraničí. „Nyní díky tomu, kolik je v kalendáři závodů SP pro mladé a množství závodů doma, tak těch možností jezdit na další závody s mladými asi tolik nebude. Ale kolem Vánoc a když to jen trochu půjde, tak na to chci navázat. Generace Štybarů, Šimůnků, Bínů, Paprstků a dalších na tom vyrostla,“ naznačil Klouček, kam chce směřovat své hlavní úsilí.

„Tréninky probíhaly směrem na Kokořínské údolí a v okolí Zámecké zahrady. Byly zaměřeny na techniku před cyklokrosovou sezonou a byly i třífázově,“ řekl Petr Dlask.

Další soustředění reprezentace se uskuteční již na trati v Táboře od 18. do 21. října a měla by se na něm již sejít kostra týmu na mistrovství Evropy a závod Světového poháru v Táboře.